Fuzja Alior Banku z Bankiem BPH S.A. była jedną z najważniejszych fuzji na rynku usług bankowych w 2016 i 2017 roku w naszym kraju. Przejęcie BPH przez Alior rozpoczęło się 4 listopada 2016 roku, a zakończyło się 27 marca tego roku.  Pod koniec marca Alior przejął wszystkich klientów BPH poza klientami posiadającymi kredyt hipoteczny. Fuzja Alior Banku z BPH wiązała się dużymi zmianami dla dotychczasowych klientów przejmowanego banku. O tej fuzji pisaliśmy także tutaj.

Chwilowe kłopoty

Wielu z przenoszonych do Aliora klientów miało problemy z zalogowaniem się na swoje nowe konta. Zmianie uległ sposób logowania, a także obecne numery rachunków bankowych. Szczególnie kłopotliwe było pierwsze logowanie, co budziło frustrację oraz zdenerwowanie nowych klientów. Problemy te nie przeszły bez echa, na szczęście sytuacja została szybko opanowana. Zmiana numerów rachunków bankowych, oszczędnościowych, lokat, kart kredytowych również budziła niepokój. Klienci obawiali się czy ich pieniądze są bezpieczne i nie poniosą straty. Oczywiście nikt z przenoszonych klientów nie poniósł strat, a pieniądze zostały bezpieczne ulokowane na nowych rachunkach.

Fuzja Alior najważniejsze informacje

Wszelkie potrzebne informacje dotyczące fuzji Alior i BPH oraz zaistniałych z tego faktu zmianach, znajdziemy na stronach internetowych obu banków: www.aliorbank.pl oraz www.bph.pl , również pracownicy Alior w placówkach bankowych służą pomocą. Historia przelewów, wpłat, wypłat, opłat itp. klientów BPH została zachowana i można ją sprawdzić do 15 miesięcy wstecz. Nowi klienci Alior Banku powinni być zadowoleni z fuzji, gdyż zmalały opłaty za prowadzenie konta i inne usługi bankowe. Lokaty i konta oszczędnościowe są lepiej oprocentowane, a bankowość internetowa jest prostsza i c najważniejsze bezpieczna.

By Marek

Dodaj komentarz