Zima w tym roku nas nie oszczędza. W tym roku postanowiła nadrobić swoja nieobecność w poprzednich latach i codziennie przypomina nam o swoich urokach. Niestety okres zimowy jest mało sprzyjający dla kierowców, a niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że należy zachować szczególną ostrożność na drogach oraz bardziej dbać o auto. Brak odpowiedniego zainteresowania wobec samochodu może okazać zgubny. Poniżej przedstawiamy 5 porad jak dbać o samochód zimą.

snow-934885__340

1. Stan techniczny

Każdy kierowca niezależnie od płci i stażu musi wiedzieć że troska o stan techniczny samochodu jest niezwykle istotna. Wymiana opon na zimowy, czy sprawdzenie stanu amortyzatorów jest bardzo ważne. Wszelkie niepokojące nas odgłosy lub zachowanie pojazdu najlepiej sprawdzić, zanim np. utkniemy w zaspie na odludziu.

2. Sprzęt do odśnieżana

 

Szczotka i skrobaczka do szyb jest niezbędnym sprzętem do odśnieżania auta w czasie zimy. Te podstawowe sprzęty do odśnieżania szyb warto zakupić jeszcze jesienią, aby pierwszy opad śniegu nas nie zaskoczył. Pamiętajmy aby odśnieżać całe auto nie tylko szyby, ale również dach, maskę oraz tablice rejestracyjne.

3. Odmrażacz do szyb i zimowy płyn do spryskiwaczy

Aby skrobanie szyb z rana odeszło w zapomnienie warto kupić odmrażacz do szyb. Preparat do odmrażania szyb kupimy na każdej stacji benzynowej, kosztuje grosze, a ułatwi odmrożenie szyby, bez konieczności jej skrobania. Zimą należy stosować specjalny płyn do spryskiwaczy, który nie zamarza nawet w bardzo niskich temperaturach. Pozostawienie letniego płynu może spowodować zamarznięcie przewodów.

4. Mycie auta

Każdy właściciel samochodu musi dbać o jego czystość również zimą. W czasie mrozów nie należy korzystać z myjni automatycznej, lecz samochód trzeba myć ręcznie. Błoto pośniegowe oraz sól drogowa, niekorzystnie wpływają na stan karoserii i podwozia. Z umyciem auta nie można zwlekać do wiosny. Podczas mycia trzeba zabezpieczyć zamki i uszczelki aby niezamarzły na mrozie.

5. Osuszanie dywaników

Po skończonej jeździe koniecznie trzeba osuszyć dywaniki. W ten sposób zapobiegniemy nie tylko bałaganowi wewnątrz pojazdu, ale również zabezpieczymy elektronikę przed zawilgotnieniem.

snowdrift-2005986__340

 

By Marek

Dodaj komentarz