Co jakiś czas słyszymy o fuzjach banków, tym razem będziemy mówić, a raczej pisać o fuzji Banku BPH i Alior Banku. Fuzja BPH Alior rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku, a zakończyła 27 marca 2017 roku. Alior Bank przejął zarówno klientów detalicznych jak i przedsiębiorców posiadających konta w Banku BPH. Jedynie klienci indywidualni posiadający kredyty hipoteczne pozostali nadal przy Banku BPH S. A.

Najistotniejsze zmiany dotyczące fuzji BPH Alior

Dla dotychczasowych klientów banku BPH Alior przygotował bardzo wiele zmian, w których nie każdy od razu mógł się szybko zorientować. Zmiany dotyczą charakteru i nazewnictwa prowadzonych dotąd rachunków, które obecnie są zgodne z ofertą Alior. Niewątpliwą zaleta fuzji jest zmniejszenie opłat za prowadzenie rachunków bankowych. Kolejną ważną zmianą jest zmiana numerów osobistych kont bankowych oraz rachunków kredytowych, rachunków oszczędnościowych i lokat, a także kart kredytowych. System bankowości elektronicznej i mobilnej także został zmieniony na system Alior Banku. Numery telefonów oraz adres mejlowy zostały zastąpione danymi kontaktowymi Aliora.

Gdzie szukać informacji i pomocy?

Dawni klienci Banku BPH S.A. którzy potrzebują informacji i pomocy z pewnością uzyskają ją w każdej placówce Alior Banku. Wato także przeczytać informacje zamieszczone na: www.aliorbank.pl, lub www.bph.pl, można również zadzwonić na infolinię: 19 502, +48 12 370 70 00 (dla połączeń z zagranicy). O zmianach dotyczących fuzji BPH Alior przeczytamy także na: http://www.najlepszekonto.pl/fuzja-alior-banku-i-bph-zmiany-dla-obecnych-klientow . Z powyższego artykułu dowiemy się również o tym co zmianie nie uległo i jakie informacje oraz dane zostały zachowane i przekazane do Alior Banku.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.aiorbank.pl

 

By Marek

One thought on “BPH Alior – zmiany związane z fuzją”
  1. […] Fuzja Alior Banku z Bankiem BPH S.A. była jedną z najważniejszych fuzji na rynku usług bankowych w 2016 i 2017 roku w naszym kraju. Przejęcie BPH przez Alior rozpoczęło się 4 listopada 2016 roku, a zakończyło się 27 marca tego roku.  Pod koniec marca Alior przejął wszystkich klientów BPH poza klientami posiadającymi kredyt hipoteczny. Fuzja Alior Banku z BPH wiązała się dużymi zmianami dla dotychczasowych klientów przejmowanego banku. O tej fuzji pisaliśmy także tutaj. […]

Dodaj komentarz