brak połaczenia internetowego
http://teleguru.pl

Brak połączenia internetowego może być zarówno źródłem frustracji, jak i błogosławieństwem. Wszystko zależy od naszego podejścia i celów do jakich wykorzystujemy mobilny internet. Ci, którym potrzebny jest on do pozostawania w stałym kontakcie ze znajomymi na portalach społecznościowych raczej nie ucieszą się z utraty zasięgu, a syndrom odstawienia lajków czy polubień objawi się zapewne u nich chwilę później. Z kolei wszyscy, którym marzy się „święty spokój” i odcięcie choćby na moment od natłoku informacji nie będą zbytnio ubolewać nad problemami z siecią. Jednak są sytuacje, w których dylemat „być albo nie być w zasięgu” schodzi na plan dalszy, a natychmiastowe skorzystanie z internetu staje się absolutnie konieczne. Jak wtedy poradzić sobie z brakiem połączenia internetowego?

Sprawdź mapę zasięgu

internet mobilny orange
http://gsmonline.pl

Niektórzy zanim zdecydują się na zakup abonamentu lub karty u konkretnego operatora sprawdzają, jak wygląda mapa zasięgu dla terenu, po którym mają zamiar się poruszać i gdzie chcą korzystać z internetu mobilnego. Jest to jak najbardziej uzasadniona strategia, jednak trzeba wiedzieć, że czasem brak połączenia z internetem może być wynikać z niełatwej drogi, jaką mają do pokonania fale elektromagnetyczne. Oprócz odległości od nadajnika wpływ na moc i jakość sygnału ma zjawisko dyfuzji. Poza tym przeszkodę stanowić mogą czynniki takie jak niekorzystne ukształtowanie terenu, rodzaj otoczenie, a nawet typ zabudowy.

Zgłoś problem lub błąd

pracownica infolinii
http://www.twoja-szkola.pl/

Po upewnieniu się, że znajdujemy się na terenie objętym mapą zasięgu oraz po próbach złapania go w różnych miejscach wewnątrz i na zewnątrz budynku, nie pozostaje nam nic innego jak zgłosić problem z internetem mobilnym na infolinię. W trakcie rozmowy z konsultantem otrzymać możemy ważne instrukcje, jak przywrócić ustawienia fabryczne lub usunąć błąd sprzętu, połączenia USB lub sieci w modemie, które w większości przypadków powinny rozwiązać problem braku połączenia internetowego.

Więcej o tym, jak poradzić sobie z brakiem zasięgu można dowiedzieć się tutaj: http://www.orange.pl/brak_polaczenia_im.phtml

źródło obrazka wyróżniającego: teleguru.pl

By Marta

Dodaj komentarz