stylizacja KODO
mazda.pl

Rynek motoryzacyjny cechuje duża konkurencja. Producenci największych marek nie mogą pozwolić sobie na przypadkowość. Ich modele powstają na skutek wieloetapowych przemyśleń i obserwacji, które prowadzą do powstawania gotowych konceptów, a nawet całych filozofii. Tak właśnie rzecz się ma z filozofią projektową KODO opracowaną na potrzeby najnowszych modeli Mazdy.

Dusza ruchu w sportowym kombi

reflektor LED Mazda
mazda.pl

Przyglądając się Mazdzie 6 od razu zauważymy jej sportowy charakter. Nawet w obszerniejszej i masywniejszej wersji kombi model ten zachował dynamiczną sylwetkę inspirowaną ruchem szybkich zwierząt. Filozofię projektową Kodo oznaczającą duszę ruchu widać także w dopracowanych elementach zewnętrznych, takich jak krata wlotu powietrza ze skrzydłami, nisko pochylona kabina, wyróżniające się błotniki, czy przypominające zwężone oczy przednie światła LED.

 

W poszukiwaniu harmonii rodzinnego auta

kokpit Mazdy 6
mazda.pl

Jak na rodzinne auto przystało nowa Mazda 6 sport kombi posiada przestronne i funkcjonalne wnętrze, w którym bez trudu odnajdziemy ślady filozofii projektowej KODO. Przede wszystkim uwagę zwraca harmonia detali służących zarówno wygodzie jak i bezpieczeństwu. Mamy tu lekkie, profilowane siedzenia obite wysokiej klasy tkaniną oraz połyskujące w ciemności aluminiowe wykończenia klamek i dźwigni zmiany biegów. Dopracowany w najmniejszych szczegółach układ sterowania pozwala na intuicyjną obsługę.

Więcej na temat historii powstania wielozadaniowej Mazdy 6 Kombi Sport łączącej w sobie cechy auta rodzinnego i sportowego dowiecie się tutaj: http://stylzycia.newsweek.pl/mazda6-sport-kombi-rodzinne-auto-kombi,artykuly,366091,1.html

źróło obrazka wyróżniajacego: mazda.pl

By Marta

Dodaj komentarz