Marka Volvo bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych i najlepszych marek samochodów na świecie. Auta produkowane w fabrykach Volvo uważane są za najbezpieczniejsze auta i stanowią klasę samą w sobie. Rozwiązania systemowe i konstrukcyjne są punktem odniesienia dla innych koncernów samochodowych. To właśnie Volvo zawdzięczamy pasy bezpieczeństwa, które ratują życie i zdrowie tysiącom osób rocznie. Dzisiaj pasy są już standardem wyposażania każdego samochodu, lecz w pół wieku temu uznane zostały za wpadkę Volvo.

Testy ekstremalne

car-1242080__340

Samochody zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży poddawane są licznym testom i ekspertyzom. Niezależnie od wielkości, klasy itp. są testowane w ekstremalnych warunkach. Dzięki temu konstruktorzy mogą sprawdzić co jeszcze są w stanie ulepszyć i naprawić by bardziej zadbać o bezpieczeństwo. Wiadomo że należy uczyć się na błędach i rzadko udaje się stworzyć coś, co będzie idealne od samego początku. Crash testy, jazda w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, test łosia itp. pozwalają na poznanie mocnych i słabych stron konstrukcji oraz poszczególnych systemów samochodowych. Wpadka Volvo na testach zderzeniowych była już niejedna, jednak szwedzki producent potrafi wyjść obronną ręką. W końcu błędów nie popełnia ten co nic nie robi, a wszystkie te sytuację mają udoskonalać. Pomysłów na crash testy konstruktorom Volvo nie brakuje, o czym mogliśmy się przekonać jakiś czas temu.

Czterolatka i ciężarówka- wpadka Volvo?

pump-1902156__340

Słysząc o prowadzeniu 18 tonowej ciężarówki Volvo FMX przez czteroletnią dziewczynkę trudno myśleć o bezpieczeństwie zwłaszcza w wydaniu tej marki. Jednak nic bardziej mylnego, dziecko całe i zdrowe w asyście specjalistów sterowało olbrzymim pojazdem, po specjalnie przygotowanym placu manewrowym. Nikomu nic się nie stało a ciężarówa została dokładnie przetestowana. Takiego eksperymentu  w historii motoryzacji jeszcze nie było. Śmiało można stwierdzić że dziewczynka była ekspertem w dziedzinie ekstremalnego niszczenia pojazdu podczas którego sprawdzono działanie każdego systemu ciężarówki. Film z ekstremalnej jazdy ciężarówką Volvo można zobaczyć: http://www.lublin112.pl/wpadka-volvo-razem-dziecinne-igraszki/ Może inne koncerny samochodowe również powinny brać przykład z Volvo i w podobny sposób testować swoje pojazdy. Taki crash test jest też doskonałą reklamą dla Volvo.

By Marek

Dodaj komentarz