prawnik

prawnikKancelarie frankowe są obecnie dostępne w wielu miastach w Polsce. Terminu tego nie zna jednak każda osoba. Warto więc dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest kancelaria frankowa, a także, kiedy warto się do niej zwrócić.

Kancelaria frankowa – co to jest?

Termin kancelarii frankowej odnosi się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w sprawach dotyczących kredytów bankowych. Reprezentuje wtedy swoich klientów, określanych frankowiczami, przed sądami w sprawach z instytucjami bankowymi.

Zapotrzebowanie na kancelarie frankowe pojawiło się w momencie, w którym odkryto, że banki stosują niedozwolone klauzule w umowach kredytów we franku szwajcarskim. Zapisy te dotyczyły przede wszystkim przeliczania walut – polskiej i szwajcarskiej. Jako że zapisy tego typu nie są zgodne z prawem, stanowi to podstawę do podważenia umowy kredytowej.

Kompleksową obsługę w ramach umów frankowych oraz reprezentację w sądach zapewniają wówczas kancelarie frankowe, które mają w tym zakresie bardzo duże doświadczenie i wiele sukcesów na swoim koncie.

Kiedy warto udać się do kancelarii frankowej?

Posiadacze kredytów frankowych, którzy podejrzewają, że w ich umowach znajdują się klauzule niedozwolone, mają możliwość skorzystania z pomocy kancelarii frankowych, które będą wtedy reprezentowały ich w kontaktach z bankiem.

W pierwszej kolejności kancelarii dokładnie sprawdza umowę pod kątem jej zapisów, a wtedy, gdy znajdują się w niej niedozwolone klauzule, może ona poprowadzić sprawę w imieniu klienta.

Skorzystanie z pomocy kancelarii frankowej jest związane z wieloma korzyściami – to oszczędność czasu, pewność, że sprawą zajmują się specjaliści, a przez to również wyższa szansa na sukces.

Skuteczna kancelaria frankowa Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/kredyty-walutowe/ – dokładne informacje dotyczące usług kancelarii tego typu można uzyskać bezpośrednio na ich stronach internetowych.

Kancelarie frankowe – jakie świadczą usługi?

Kancelarie frankowe zajmują się prowadzeniem usług jak:

  • Doradztwo prawne,
  • Opiniowanie umów,
  • Przygotowywanie pism, w tym pozwów sądowych,
  • Reprezentowanie klientów.

Ile kosztują usługi w kancelariach frankowych?

Przy wyborze kancelarii frankowej warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób rozlicza ona swoje usługi z klientem.

Obecnie wiele kancelarii oferuje prowizyjny system wynagrodzeń. W tym przypadku kancelaria uzyskuje konkretny procent kwoty, na przykład od kwoty kredytu. Wiele kancelarii pobiera także opłaty dopiero po zakończeniu sprawy, dlatego nie wymagają one wnoszenia opłat początkowych.

Koszty reprezentacji szacowane są średnio na kwotę kilku tysięcy złotych. Dokładne informacje można uzyskać od kancelarii frankowej.

By Marek

Dodaj komentarz