mechanik

mechanik

Wybranie odpowiedniego serwisu samochodowego może być nie lada wyzwaniem dla kierowcy, który nie ma jeszcze żadnego sprawdzonego punktu tego typu. Na co trzeba patrzeć, by mieć pewność, że pojazd będzie w dobrych rękach?

ASO czy niezależny warsztat – co wybrać?

Swój samochód można serwisować w ASO, czyli w autoryzowanej stacji obsługi, która należy do konkretnej marki, ale również można skorzystać z usług w niezależnych warsztatach, które zajmują się diagnostyką i naprawami pojazdów wielu marek.

ASO najczęściej stosowane są wtedy, gdy pojazd jeszcze jest w miarę nowy oraz na gwarancji. Wtedy serwis w autoryzowanej stacji obsługi pozwala na podtrzymanie ochrony gwarancyjnej i często jest także darmowy, gdy okazuje się, że naprawa podlega gwarancji.

Gdy natomiast auto jest już po gwarancji, wtedy najczęściej wyborem staje się niezależny warsztat, który może zaproponować niższe ceny swoich usług niż ASO, a często także obsługę na wysokim poziomie.

Kierowcom poszukującym sprawdzonych punktów jak serwis Ford Katowice – https://www.pzservice.pl/ zapewnia dostęp zarówno do ASO, jak i do serwisów niezależnych.

Po czym rozpoznać dobry serwis samochodowy?

Wybierając serwis samochodowy, warto zwrócić szczególną uwagę na parę ważnych kwestii, aby mieć wtedy pewność, że auto będzie odpowiednio zdiagnozowane i naprawione. O czym musi pamiętać właściciel pojazdu?

1. Specjalizacja warsztatu

Gdy problem jest określony, wtedy warto poszukiwać warsztatów o określonej specjalizacji, na przykład zajmujących się usuwaniem wgnieceń, lakierowaniem czy sprawami związanymi z klimatyzacją lub elektryką. Można też wybrać serwis o szerokim zakresie usług, gdy nie wiemy, co jest przyczyną usterki.

2. Opinie o warsztacie

Warto zapoznać się z nimi online, co pomoże w wybraniu najkorzystniejszej oferty pod kątem zadowolenia klientów. Można w ten sposób uniknąć serwisów, które ze względu na niską jakość usług nie są rekomendowane.

3. Sposób rozliczenia usług

Jeżeli chcemy naprawić auto w ramach ubezpieczenia sprawcy wypadku czy kolizji, powinniśmy sprawdzić, czy warsztat samochodowy oferuje taka możliwość. Jest to wygodny dla właściciela pojazdu sposób rozliczenia.

4. Jakość obsługi

Często można ocenić ją już po wizycie w warsztacie, dlatego warto zwrócić na nią uwagę. Pracownicy powinni być uprzejmi, rzetelni, odpowiadać na pytania, by wyjaśnić wszystkie niezrozumiałe kwestie.

5. Umowa z warsztatem

Dla pełnego bezpieczeństwa warto także poprosić o spisanie umowy, gdy zamierzamy pozostawić samochód w warsztacie na dłużej. Będzie ona potwierdzeniem zlecenia usługi.

By Marek

Dodaj komentarz