plytki ceramiczne

plytki ceramiczneDobór odpowiednich płytek ceramicznych może być bardzo trudny. Gdy zajmujesz się ich sprzedażą, na pewno wiesz, że klienci często spędzają dużo czasu na ich doborze. Aby ułatwić im podjęcie tej decyzji, warto zdecydować się na zakup wzorników płytek ceramicznych.

Dlaczego warto stosować wzorniki płytek?

Płytki ceramiczne przeznaczone do montażu na ścianach i na podłogach występują w wielu wariantach, dlatego też klienci, którzy chcą mieć pewność, że płytki będą pasowały do konkretnego pomieszczenia, muszą uwzględnić wtedy zarówno ich wzór, jak i pozostałe materiały.

Aby wybrać odpowiednie płytki, warto wtedy porównać je z innymi materiałami na żywo. Właśnie dlatego stosowane są wzorniki płytek, które pozwalają na sprawdzenie ich w konkretnym pokoju, w panujących w nim warunkach oświetleniowych.

Ponadto wzorniki płytek mogą być używane w celu prezentacji wzorów płytek, które nie są akurat dostępne w sprzedaży. Dzięki temu sprzedający nie musi posiadać w magazynie wszystkich wzorów z ofert producentów.

Wzorniki płytek ceramicznych – rodzaje

Wzorniki płytek ceramicznych występują w wielu wariantach do wyboru, dlatego też ich dobór powinien być indywidualny.

Rodzaje wzorników płytek:

  • Wzorniki w formie folderów i książek – wyposażone są w karty, na których znajdują się małe próbki płytek ceramicznych. Sprawdzają się w przypadku płytek o jednolitych wzorach, bez dekoracyjnych elementów.
  • Płytki w formie teczek – są to łatwe w przenoszeniu wzorniki płytek, które swoim kształtem przypominają teczkę, ponieważ wyposażone są w uchwyt.
  • Płytki w formie pojemników – wykonane z pianek albo styropianu pojemniki, w których umieszcza się całe płytki ceramiczne. Stosowane bardzo często przez sklepy internetowe, które chcą sprzedać pojedyncze płytki klientom, aby mogli oni zapoznać się z nimi na żywo.

Dobierając odpowiednie wzorniki płytek, warto zatem zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. Wzorniki wykonywane są na zamówienie, dlatego też można łatwo dopasować je do konkretnej kolekcji płytek, ich rodzaju, wielkości.

Gdzie zamówić wzorniki płytek?

W produkcji wzorników płytek specjalizują się konkretne firmy. Zapewniają one swoim klientom dostęp do kompleksowych usług w tym zakresie – doradzają w wyborze odpowiedniego wzornika, zajmują się jego zaprojektowaniem, a następnie uzupełniają go o próbki płytek.

Wzorniki płytek ceramicznych mogą być także uzupełnione o nadruki wykonane na indywidualne zamówienie, na przykład z logo i innymi informacjami na temat sprzedawcy.

Oferty firm wykonujących wzorniki płytek można znaleźć online.

By Marek

Dodaj komentarz