wakacje

wakacjeHiszpanie słyną z niezwykłego temperamentu. Są uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni do turystów. Chętnie dzielą się smakowitym jedzeniem, a ich liczne plaże zachęcają do błogiego wypoczynku. Z jakich jeszcze powodów warto zaplanować wczasy właśnie tutaj? Podpowiadamy.

Najpiękniejsze plaże

Wiele osób wybiera wakacje w Hiszpanii głównie ze względu na bogatą ofertę wyjątkowych miejsc do wypoczynku. Na szczególne uznanie zasługują niezwykłe plaże, które zachwycają swoją różnorodnością i urzekają piękną przyrodą. Szczególnie południowa część Hiszpanii cieszy się zainteresowaniem wśród amatorów sportów wodnych oraz miłośników dzikiej przyrody. Drobny, złocisty piasek, krystalicznie czysta toń morska oraz liczne zatoczki osłonięte od wiatru i z płytką wodą zachęcają do tego, aby zabrać tutaj całą swoją rodzinę.

Większość turystów wybiera plaże położone nieopodal Costa del Sol oraz Costa Blanca. To właśnie tam znajdują się liczne hotele ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. W bliskiej odległości od plaż znajdują się liczne bary oraz restauracje, a także kluby muzyczne. Można także wybrać się rejsem statkiem po nabrzeżu albo wypożyczyć łódź lub narty wodne. Oferty licznych kurortów w dobrych cenach można znaleźć na stronie biura podróży https://www.traveligo.pl/.

Zwiedzanie zabytków

Jeśli chcemy spędzić wakacje na zwiedzaniu zabytków to praktycznie nie ma lepszych miejsca niż sławne, hiszpańskie miasta. Największe i najsławniejsze znajdują się w Barcelonie oraz Madrycie. Warto zwłaszcza zobaczyć z bliska niezwykły kościół Sagrada Familia, który po dziś dzień jest wciąż w budowie. Jest on zlokalizowany w centralnej części Barcelony.

Odwiedzając Madryt warto udać się do Pałacu Królewskiego, aby podziwiać znajdujące się tam wyjątkowe eksponaty, w tym niezwykłą salę tronową wraz z gabinetem porcelanowym. Zwiedzić warto także liczne muzea, w tym największe, narodowe imienia Królowej Zofii. To właśnie tam można podziwiać najsławniejszy obraz Pablo Picassa, Guernicę.

Zobacz także: https://mimoszkolnie.pl/dlaczego-warto-wyjechac-na-wczasy-z-last-minute/

Imprezowa Hiszpania

Wiele osób wybiera Hiszpanię głównie ze względu na wyjątkową atmosferę imprezową. Zwłaszcza na Ibizie oraz w Walencji można wybierać z szerokiej gamy klubów, restauracji, barów i wielu innych obiektów, które działają praktycznie przez całą dobę. Jest to raj zarówno dla smakoszy dobrej kuchni, jak i dla osób kochających gorące rytmy. Hiszpanie to naród, który uwielbia taniec, muzykę i dobrą zabawę. Nic więc dziwnego, że na Majorce i Ibizie organizowane są regularnie imprezy, które przyciągają sławne osobistości i znanych muzyków.

By Marek

Dodaj komentarz