pracownik dwie pary rąk komputer
http://www.thetoddanderinfavoritefive.com/wp/wp-content/uploads/2012/09/too-busy.jpg

 Sporządzanie dokumentów elektronicznych ma na celu usprawnienie naszej pracy. Jednak nie myślmy, że wraz z wprowadzeniem specjalnej platformy internetowej, wszystko zostanie za nas zrobione. Nadal będziemy musieli nadzorować system obsługi e-faktur, tak by odzwierciedlał rzeczywisty stan sprzedaży usług i produktów w naszej firmie. Dla pocieszenie dodam, że jest to po prostu bułka z masłem w porównaniu z masą roboty, którą trzeba byłoby wykonać bez nowoczesnych narzędzi tego typu.

 E-faktury i kontrahenci

Ewidencja sprzedaży ma kilka etapów. Na każdym z nich system obsługi e-faktur na platformie internetowej znacznie nam pomaga. Przede wszystkim transakcje dokonane na takich portalach jak Allegro mogą zostać łatwo zaimportowane i przekształcone w dane na fakturach. Baza naszych kontrahentów jest zatem automatycznie aktualizowana. Poza tym dzięki platformie e-faktury zostaną natychmiast do nich przesłane, a potem otrzymamy potwierdzenie ich doręczenia i odczytania. Z drugiej strony, my także możemy za pośrednictwem tego systemu otrzymywać lub odrzucać faktury kontrahentów, u których robimy zakupy.

 E-faktury i księgowość

Dużym atutem platform do zarządzania fakturami VAT jest ich kompatybilność z większością dostępnych u nas programów księgowych. Dzięki tej kompatybilności system obsługi e-faktur pozwoli nam bez problemu na eksport faktur do systemu używanego przez naszą księgową. Nie musimy jednak robić tego osobiście, wystarczy, że udzielimy dostępu do platformy osobom z księgowości lub pracownikom biura rachunkowego prowadzącego dla nas księgowość. Jak widać obsługa e-faktur w przypadku platformy internetowej sprowadza się naprawdę do niezbędnego minimum.

 Źródło obrazka: thetoddanderinfavoritefive.com

By Marta

Dodaj komentarz