rodzina wsiada do volvohttp://www.volvocars.com/pl/top/community/heritage/Pages/classic-parts.aspx

 Niektóre kategorie rekordów Guinnessa są wyśrubowane do granic możliwości. Weźmy na przykład kategorię samochodów o największym przebiegu albo kategorię skoków samochodem do tyłu. Zapewne niewielu z nas miałoby śmiałość stanąć do rywalizacji z właścicielem Volvo P1800 z 1966 roku, które przejechało blisko 4 200 000 km albo z Robem Dyrdkiem, który 13 lutego 2014 r skoczył aż 27.21 m. Jednak Księga Rekordów Guinnessa wcale się dla nas nie zamyka, również Ty wciąż możesz zgłaszać nowe pomysły na rekordy, które chciałbyś/ łabyś ustanowić w Twoim aucie. Oby tylko starczyło Ci części zamiennych do Volvo 😉

Najdłuższy łańcuch i najniższe zużycie paliwa

Inwencja twórcza nowych rekordzistów jest naprawdę nieograniczona. W 2010 roku w Katowicach miłośnicy marki Volvo postanowili ustawić najdłuższy łańcuch aut z charakterystycznym logiem na masce. Było ich aż 570, co do dzisiaj jest największą liczbą. Z kolei inni fani motoryzacji skupili się na jak najbardziej ekonomicznej jeździe samochodem. Zużywając średnio na odcinku 13 tysięcy kilometrów jedynie 3.01 l na 100 km rzucają rękawicę wszystkim pozostałym. Ciekawe jakie części zamienne do Volvo przydałyby się, by stanąć z nimi do rywalizacji.

 Trochę formalności i kontakt z GCP

Pamiętajmy, że Rekordy Guinnessa, to nie tylko dobra zabawa, ale jak najbardziej profesjonalna impreza. Zanim ustanowimy nasz rekord musimy dopełnić szeregu formalności, takich jak wypełnienie wniosku, zgłoszenie go do Wielkiej Brytanii, a także często zorganizowanie pobytu sędziego w naszym kraju. Z praktycznego punktu widzenia przyda się kontakt z Genuine Classic Part, jednostką stworzoną przez Koncern Volvo do obsługi klientów poszukujących części zamiennych do Volvo. Kto wie, ile uszczelek, części nadwozia i podwozia zużyjemy trenując te niesamowite ewolucje, które przyjdą nam do głowy. (jazda na jednym kole, parkowanie z otwartymi drzwiami w garażu, jednoczesne prowadzenie dwóch aut- a może masz jeszcze inne pomysły?)

 źródło obrazka i informacji dodatkowych: http://www.volvocars.com/pl/top/community/heritage/Pages/classic-parts.aspx

By Marta

Dodaj komentarz