Nikt nie wie jak wygląda czas. Ty jednak możesz zdecydować jaką twarz będzie miało twoje najbliższe 5 minut. To zależy wyłącznie od Ciebie. Jedynym warunkiem, jaki musisz spełnić, jest zapewnienie sobie dostępu do któregoś z mobilnych urządzeń Apple’a. Może to być równie dobrze iPod, iPad Mini 3, iPhone, jak też komputer Mac. Z ich pomocą skorzystasz z funkcji Face Time i nawiążesz wideorozmowę z wybraną osobą, która również posiada podobny sprzęt. To właśnie twarz twojego wideorozmówcy będziesz oglądać przez najbliższe pięć minut albo dłużej, w końcu to ty decydujesz.

 Twarzą w twarz z iPadem

Choć wyświetlacze poszczególnych urządzeń Apple’a różnią się właściwościami, to kamera Face Time jest kompatybilna z nimi wszystkimi. Doskonale dopasowuje się zarówno do komputera Mac, jak i różnych modeli iPhona czy iPada Mini 3. Choć ma niewielkie rozmiary obraz jest na tyle wyraźny, że dostrzeżemy nawet najmniejszy cień zmęczenia na twarzy koleżanki po imprezie albo błysk w oku bratanka na widok prezentu, który mu pokażemy podczas wideorozmowy. Dodatkowo widok „obraz w obrazie” pozwoli ci kontrolować własny wygląd podczas połączenia i na przykład da możliwość poprawienia fryzury czy kołnierzyka, żeby lepiej się prezentować się w oczach rozmówcy. Jakości obrazu nie zakłóci nawet zmiana orientacji z pionowej na poziomą, ani przejście z kamerki tylnej na przednią.

 Kontakt wzrokowy przez iPada

Możesz się zastanawiać, jak nawiązuje się wideorozmowę. Otóż nie ma nic prostszego. Wystarczy skonfigurować funkcję Face Time na twoim sprzęcie, a ona automatycznie pobierze dane z Kontaktów albo z Książki Adresowej, które masz w pamięci. Po tym kroku nie będzie już trzeba wpisywać ani numeru telefonu ani adresu mailowego jeśli będzie się chciało połączyć z daną osobą. Jedyne, co musisz wiedzieć, to czy twój rozmówca używa iPhone’a, czy na przykład iPada Mini 3, ponieważ w przypadku pierwszej opcji trzeba będzie kliknąć na numer telefoniczny w Kontaktach, a w przypadku drugiej opcji na adres e-mail. W tym samym momencie twój rozmówca otrzyma na ekranie swojego urządzenia zaproszenie do wiedeorozmowy i jeśli je zaakceptuje momentalnie nawiążecie kontakt wzrokowy.

 Źródło obrazka: apple.com

By Marta

Dodaj komentarz