zestaw garnków

Stoliczku nakryj się! – wielu z nas chciałoby za pomocą zaklęcia sprawić, by w mgnieniu oka, zanim pojawią się goście, na naszym stole pojawiły się pyszne i pachnące potrawy, podane w pięknych naczyniach i najlepiej na śnieżnobiałym obrusie. Niestety, życie to nie bajka, a gotowanie to nie czary, tylko kawał ciężkiej roboty. 🙁 Nie załamujmy jednak rąk, bo wszystko może się jeszcze zmienić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wystarczy tylko wezwać na pomoc osiemnastu dzielnych rycerzy ze świty króla Philipiaka. 🙂

Lśniące zbroje rycerzy z logo Philipiak

Nawet zwykły garnek do gotowania makaronu jest jak rycerz, który potrzebuje ciężkiej zbroi i hełmu, by stanąć w szranki z każdym przeciwnikiem. Trzeba przyznać, że 18-sto elementowe zestawy garnków firmy Philipiak (zobacz) są jak dobrze uzbrojona armia. Te wysokiej klasy naczynia kuchenne wykonane są ze stali nierdzewnej i posiadają ciężkie, ale niezwykle funkcjonalne pokrywki. Te ostanie zasługują na szczególna uwagę, bo zawierają w swojej budowie termometr monitorujący temperaturę we wnętrzu naczyń, a odwrócone, mogą służyć jako podstawka pod gorące garnki i patelnie stawiane na blacie. O tym, że niestraszne im są żadne warunki bojowe świadczy specjalne termodyfuzyjne dno, które równomiernie rozprowadza temperaturę po całym naczyniu, niezależnie od tego, czy gotujemy na kuchence gazowej, elektrycznej albo indukcyjnej.

 Księżniczka w wieży z logo Philipiak

Ten, kto przywiązany jest do tradycyjnego gotowania, będzie zaskoczony sztuczkami jakich dokonywać mogą zastawy garnków firmy Philipiak. Otóż, dzięki specjalnej konstrukcji umożliwiają one gotowanie w tak zwanym systemie wieżowym. Polega to na tym, że naczynia zawierające różne potrawy ustawia się jedno na drugim, na przykład na samym dole duży garnek, a na nim nawet dwa albo trzy garnki stalowe o coraz mniejszej objętości. Następnie zapala się tylko jeden palnik na kuchence pod nimi. W ten sposób jednocześnie możemy przygotować królewski obiad składający się z kilku dań, od zupy warzywnej, poprzez gotowane ziemniaki i sos, aż po pyszny deser na samej górze. I to wszystko na jednym ogniu! Co za oszczędność energii. Z pewnością każda księżniczka ucieszy się na widok takiej wieży.

 Źródło obrazka: www.philipiak.pl

By Marta

Dodaj komentarz