Ile to razy musiałam się już tłumaczyć z nagle przerwanej rozmowy tym, że właśnie skończyło się zasilanie w baterii mojego iPhona. To prawda, że od kiedy go mam nie mogę nacieszyć się ilością dostępnych aplikacji i intuicyjnym interfejsem iOS 7. Cóż z tego, jeśli nie da się z nich wszystkich długo korzystać, bo na jednym ładowaniu niewiele można zdziałać. Jednak, jak się dowiedziałam z zakłądki iOS7 opinie na stronie T-Mobile istnieje kilka sposobów skonfigurowania oszczędność energii.

Wyłączyć zbędne usługi

Trzeba pamiętać, że nawet najbardziej innowacyjne aplikacje mogą być bardzo wymagające pod względem energetycznym. Chodzi tu zwłaszcza o te, które wykorzystują lokalizację. Jeśli więc możemy z niektórych z nich zrezygnować, to odhaczmy lokalizację na liście tych aplikacji. Poza tym wygony Air Drop również może się okazać wielkim pożeraczem prądu. Zawsze, gdy nie mamy zamiaru przekazywać plików żadnemu innemu użytkownikowi wyłączmy tę funkcję, tak przynajmniej radzą w zakładce iOS 7 opinie.

Po co tyle powiadomień

Zalogowani do mnóstwa portali i stron otrzymujemy z nich ciągle powiadomienia. Czasem, gdy zerkniemy na wyświetlacz naszego iPhona jest on zapełniony w całości wiadomościami pochodzącymi z najróżniejszych programów. Czy naprawdę czekamy niecierpliwie na wszystkie z nich? Czy równie ważne są dla nas wiadomości z portali społecznościowych, co powiadomienia z giełdy czy z gier on-line, w których aktualnie uczestniczymy? Może rezygnując z niektórych z nich uda nam się odciążyć system, co sugerują w iOS7 opinie.

Rozwiązanie ostateczne, ale czy najlepsze

Oczywiście możemy posunąć się do rozwiązania ostatecznego, które wprawdzie pozwoli nam zredukować do minimum pobieranie energii, ale czy rzeczywiście jest ono dobre w każdej sytuacji. Chodzi o wyłączanie telefonu zawsze, gdy go nie używamy. Jednak czy włączony iPhone, to przydatne urządzenie? Raczej niekoniecznie. Rozwiązaniem pośrednim będzie włączenie trybu samolotowego, który nie pozwoli na dzwonienie albo korzystanie z sieci, ale przynajmniej pozostawi system iOS 7 aktywnym.

 Źródło obrazka: www.t-mobile-trendy.pl

By Marta

Dodaj komentarz