Ford Fiesta, to idealny samochód miejski, o czym mogą świadczyć miliony sprzedanych egzemplarzy tego auta na całym świecie. Do produkcji Fiesta trafiła w 1976 roku, a obecnie dostępna jest już VII generacja, która na rynku motoryzacyjnym zagościła w 2018 roku. Ten niewielki model Forda doceniają miłośnicy małych ale dynamicznych aut, które świetnie sprawdzają się w ruchu miejskim i miejskiej infrastrukturze. Ci którzy na co dzień muszą funkcjonować w tłocznym mieście, doceniają takie zgrabne modele.

Miejskie zalety Forda Fiesty

Jedną z widocznych i jakże estetycznych zalet nowej Fiesty jest zmiana wyglądu nadwozia, które jest bardzo dynamiczne i nabrało sportowego charakteru. Zamiany zaszły też w środku, wnętrze stało się bardziej przestronne, wygodne i estetyczne, co ułatwia komfort prowadzenia i podróżowania. Jednak największą i chyba najważniejszą zaletą Forda Fiesty jest zastosowanie w niej sinika EcoBoost, który charakteryzuje się niezwykłą dynamiką i oszczędnością. Ten typ silnika pozwala na wysokie osiągi przy niskim zużyciu paliwa oraz niskiej emisji CO2. Zastosowanie trybu „Eco” pozwala na jeszcze większą oszczędność paliwa. Małe, oszczędne ale dynamiczne silniki sprawdzą się również w dłuższej trasie. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom, autem bardzo łatwo jest zaparkować, nawet na zatłoczonych parkingach, łatwo w nim manewrować w miejskiej dżungli. Przyjemne wnętrze, komfortowe wnętrze, radio, możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych, bezproblemowa obsługa nawigacji, sterowanie  głosem w trakcie jazdy z pewnością umili nawet stanie w korkach.

Bezpieczeństwo to podstawa

Ford Fiesta

Nowy Ford Fiesta VII generacji jest samochodem w którym w pełni możemy czuć się  bezpiecznie. W Fieście zastosowano nowatorski system zapobiegania kolizjom”Per-Collision Assis”, który pozwala całkowicie uniknąć zderzenia lub zminimalizować skutki uderzenia podczas powolnej jazdy np. w korkach ulicznych. Kontrolę hamowania umożliwia również ABS wraz elektronicznym systemem EBD. Fiesta posiada także układ wspomagania hamowania awaryjnego, czyli EBA. Za wprowadzenie tych rozwiązań dbających o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego Ford Fiesta otrzymał najwyższą liczbę gwiazdek (pięć) w teście organizacji Euro NCAP. Więcej interesujących faktów o poszczególnych generacjach Forda Fiesty przeczytamy na: http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/40399/ford-fiesta-samochod-z-bogata-historia-wciaz-w-drodze-do-doskonalosci.

 

By Marek

Dodaj komentarz