usługa hotspot
http://www.itnews.com.au/

Choć  posiadaczy urządzeń mobilnych docenia możliwość korzystania z nich poza zasięgiem własnej sieci Wi-Fi, to jednak wciąż spora gruwiększośćpa osób wystrzega się tego obawiając się albo wysokich kosztów takiej usługi, albo problemów technicznych, jakie mogłaby ona spowodować. Tymczasem liczba hotspotów, czyli punktów dostępowych do internetu stale rośnie na całym świecie i aż żal byłoby z niej nie skorzystać, zwłaszcza, gdy nasz operator oferuje nam taką usługę.

Jak połączyć się z Orange Hotspot?

symbol wi-fi
http://freedesignfile.com/

Wykupienie usługi Orane Hotspot otwiera możliwość do korzystania z internetu w wielu miejscach publicznych takich jak restauracje, hotele, lotniska, salony Orange i jej partnerzy. Chcąc sprawdzić czy w danym miejscu usługa jest dostępna należy otworzyć w komputerze listę dostępnych sieci i odszukać tę oznaczoną „orange.hotspot” (jest to tak zwany identyfikator sieci SSID). Wybranie tej właśnie sieci poprzez kliknięcie daje odpowiedź na pytanie, jak połączyć się z hotspot. Od tej pory zyskuje się nielimitowany dostęp do szerokopasmowego bezprzewodowego internetu o szybkości transmisji danych do 11Mb/s..

Co robić, gdy brak połączenia?

tabliczka wi-fi
http://actu.meilleurmobile.com/

Czasami mimo postępowania zgodnie z instrukcją wyjaśniającą krok po kroku jak połączyć się z hotspot, wciąż brakuje dostępu do sieci. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka. Trzeba najpierw sprawdzić, czy prawidłowo wpisaliśmy identyfikator SSID oraz czy ustawiliśmy właściwy typ połączenia (AdHoc lub Infrastructure). Poza tym w grę mogą wchodzić także uszkodzenia poszczególnych urządzeń, od adaptera WLAN, przez kartę WLAN, aż po gniazdo PCMCIA. Jeśli nadal potrzebujmy wsparcia technicznego powinniśmy się skontaktować telefonicznie z operatorem.

Więcej na temat tego, jak połączyć się z hotspot dowiecie się tutaj:
http://www.orange.pl/kid,4000377809,id,4000377811,title,korzystanie-z-uslugi-Orange-Hotspot,helparticle.

źródło obrazka wyróżniającego: www.itnews.com.au

By Marta

Dodaj komentarz