ścieżki karierywww.boldsky.com

Zdjęcie po lewej, czy po prawej stronie? Dane personalne wytłuszczone, czy raczej zwykłą czcionką? A po nich najpierw wykształcenie, czy doświadczenie zawodowe? – tego typu dylematy towarzyszą nam podczas tworzenia własnego CV i często wydłużają ten proces w nieskończoność. Nic dziwnego – zdajemy sobie sprawę, że osoba przeprowadzająca rekrutację w obliczu sterty podobnych dokumentów będzie podejmować decyzję w ciągu kilku sekund i albo natychmiast odrzuci naszą aplikację w przedbiegach albo da nam szansę na rozmowę kwalifikacyjną. W tym sensie kreatory CV są również kreatorami naszej kariery zawodowej, a przynajmniej jej dobrego początku.

CV na każdy rodzaj kariery

curriculum vitae wzór
www.mrsoul.org

To, jaki wygląd przybierze nasze CV powinno zależeć od rodzaju kariery, jaką sobie planujemy. Zdajemy sobie sprawę, że osoba wybierająca się do pracy w charakterze księgowego inaczej się zaprezentuje niż ktoś, kto zechce zasilić dział promocji i reklamy tej samej firmy. W pierwszym przypadku wzór CV przybierze formę dobrze uporządkowanego dokumentu, w drugim znajdzie się miejsce na oryginalne symbole i nietypowy układ strony.

Portfolio warto mieć w zanadrzu

niebieskie portfolio
www.mhaensel.de

Nawet, gdy lista naszych osiągnięć nie jest jeszcze zbyt długa, warto się pochwalić dotychczasowymi sukcesami. Dlatego po podjęciu decyzji jaki cv wzór będzie dla nas najlepszy, zabierzmy się za przygotowanie naszego portfolio. Znajdą się w nim otrzymane dyplomy i certyfikaty, można w nim umieścić także gratulacje i referencje. Jeśli jesteśmy autorami projektów lub innych prac warto o nich również wspomnieć i dołączyć do albumu zdjęcia z ich realizacji.

Strona internetowa nie zaszkodzi

strona www
http://weblog.infopraca.pl/

W przypadku niektórych stanowisk warto pokazać się również w internecie. Czasem potencjalny pracodawca łatwiej znajdzie nas w sieci niż podczas tradycyjnych form rekrutacji. Jak zrobić swoją własną stronę internetową, jaki wzór cv i portfolio na niej umieścić i jak nią potem administrować i uaktualniać, o tym wszystkim możesz dowiedzieć się po rejestracji na stronie www.recrutizer.pl.

By Marta

Dodaj komentarz