laborantka przy pracy
http://i.telegraph.co.uk/

Bywa, że pod skomplikowanymi chemicznymi nazwami składników leków kryją się substancje, których nazwy potoczne znamy bardzo dobrze i często ich używamy. Obecnie możemy kupić ją w aptekach w opakowaniach z napisem Aspirin I.

Skąd się wzięła nazwa aspiryny?

Nazwa pochodzi z niemieckiego i odnosi się do kwasu acetylosalicylowego (cząstka a-) oraz do dawnej nazwy rośliny, która niegdyś służyła do uśmierzania bólu (cząstka -spir- od Spirea ulmaria czyli wiązówka błotna), a także końcówki -in tradycyjnie stosowanej dla wszystkich leków przeciwbólowych.

tabletka aspiryny
http://static.medme.pl/

Jak działa Aspirin I?

Wykorzystanie kwasu acetylosalicylowego do zwalczania gorączki i bólu w trakcie przeziębienia przynosi bardzo dobre efekty. Poza tym Aspirin I jest znanym lekiem przeciwzapalnym, który stosować można zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Często przepisują go również lekarze w przypadkach występowania zakrzepów krwi, co czyni z niej lek o bardzo szerokim spektrum działania.

lek na katar
http://neosine.pl/

Kiedy stosować Apirin I?

Apirynę najlepiej przyjąć już w przy pierwszych objawach przeziębienia. Nie wszyscy wiemy, że pogorszenie naszego samopoczucia spowodowane jest przez wirusy, które dostały się do naszych górnych dróg oddechowych i wywołały w nich reakcję zapalną przejawiająca się właśnie chrypką, katarem, suchością w gardle, a także łzawieniem oczu. Jeśli tylko poczujemy, którąś z tych dolegliwości lepiej wspomóżmy nasz organizm dawką Aspirin I, zanim choroba na dobre się rozwinie.

O tym jakie dawki Aspirin I oraz jaka częstotliwość ich przyjmowana są zalecane, przeczytasz tutaj: http://aspirin.pl/przeziebienie-i-grypa/html-etapy-przeziebienia/o-przeziebieniu/

By Marta

Dodaj komentarz