praca w wakacje
http://simpletsh.net/

Okres wakacji to dla przedsiębiorczych studentów i absolwentów dobra okazja do rozpoczęcia kariery zawodowej, a przynajmniej do złapania pierwszych doświadczeń, które potem umieścić będzie można w CV. Latem pracodawcy poszukują głównie osób do prac sezonowych i na zastępstwa. Jednak jak pokazuje praktyka wielu tymczasowo zatrudnionych pracowników zostaje w firmach na dłużej.

Nie tylko do zbioru truskawek

praca sezonowa
niemcy.praca123.eu

Prace sezonowe mogą nam się kojarzyć głównie z letnimi zbiorami owoców i warzyw. I mamy sporo racji. Zatrudnienie w sektorze rolnym znajduje w wakacje sporo młodych osób. Szukają sobie pracy sami odwiedzając lokalnych plantatorów albo korzystają z biur pośrednictwa, żeby wyjechać na zbiory szparagów lub winogron za granicą. Taka praca może przynieść spory zarobek, jednak trudno z nią wiązać dalszą przyszłość.

Do spa nie tylko po wypoczynek

praca w spa
aquariusspa.pl

Pamiętajmy jednak, że lipiec i sierpień to również najlepsze miesiące dla branży turystycznej. W tym okresie hotele, ośrodki wypoczynkowe i bazy turystyczne poszukują pracowników obsługi dla swoich gości. W przypadku zatrudnienia w branży turystycznej przynajmniej częściowo łączymy przyjemne z pożytecznym, bo mamy okazję zwiedzić piękne zakątki naszego kraju. Zdobyte doświadczenie, na przykład w rozmowach z zagranicznymi turystami, może później procentować, a wpisanie do CV zakresu obowiązków pokaże każdą kandydaturę w pozytywnym świetle.

Firmy przyjmują nie tylko na praktyki

praktyka w firmie
http://www.edgemagazine.org/

W końcu młodzi ludzie latem mają szansę dostać się do firm w ich wymarzonej branży na zastępstwo dla kadry wyjeżdżającej w tym czasie na urlopy. Nie oznacza to, że od razu studentka ekonomii zastąpi kierownika sprzedaży w dużej firmie farmaceutycznej, ale wykonując prace pomocnicze w takim dziale nabędzie sporo praktyki. Będzie później mogła się o niej rozpisywać w swoich listach motywacyjnych do pracodawców oferujących właśnie taki rodzaj zatrudnienia.

By Marta

Dodaj komentarz