Mieszkając w większym mieście doskonale wiemy jak uciążliwe jest poruszanie się po ulicach. Wiadomo: korki, skrzyżowania i parkowanie, miejska infrastruktura itp. potrafią popsuć radość z jazdy, a niekiedy mocno zestresować. Dzieje się tak, kiedy poruszamy się dużym autem, którym ciężko jest zaparkować czy zmieścić w wąskich uliczkach. Nie ukrywajmy, że jeżdżąc po mieście spalamy też więcej paliwa. Da się to odczuć szczególnie w samochodach o dużej pojemności silnika. Dlatego do codziennej, miejskiej jazdy warto kupić też kupić samochód do tego stworzony. 

Jaki samochód do jazdy miejskiej kupić?

www.ford.pl

Samochód do jazdy miejskiej powinien spełniać trzy cechy. Mianowicie powinien być: mały, zwrotny i oszczędny. Tak naprawdę im prostszy tym lepiej. Prawie każdy koncern samochodowy ma w swojej ofercie model typowego auta miejskiego. W większości na takie auta decydują się panie, które wolą małe, zwinne autka (a i wygląd samochodów miejskich jest też bardziej kobiecy).

Wybierając auto tego typu trzeba również zwrócić uwagę na pojemność ślinika i dynamikę. Małe auta miejskie mogą zaskoczyć niejednego doświadczonego kierowcę właśnie dynamiką jazdy. Są przy tym oszczędne i ekologiczne. Małe auta mogą być też przestronne i posiadać bagażniki mieszczące duże zakupy. Bez obaw można zabrać towarzystwo i pojechać na zakupy do galerii, czy odebrać dzieci ze szkoły. Przykładem takiego miejskiego samochodu jest Ford Ka, a o innych jego zaletach przeczytamy w tym artykule: https://autokult.pl/27661,uzywany-ford-ka-ii-od-2008-poradnik-kupujacego.

Przed wyborem i zakupem warto zaczerpnąć informację od użytkowników tego modelu np. na Ford KA forum. Jeśli w naszym garażu mamy już inne auto, czy też auta, a chcemy kupić samochód do jazdy miejskiej, nie tracąc przy tym dużo pieniędzy, to powinniśmy przeglądać oferty aut używanych. Auta miejskie nie są drogie, ich eksploatacja i naprawy również nie pochłoną dużych sum pieniędzy, więc inwestycja w nie szybko się na zwróci, a przy tym w końcu odczujemy przyjemność z jazdy po mieście.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.ford.pl

By Marek

Dodaj komentarz