Długie noce, krótkie dni – to nie działa zbyt dobrze na naszą psychikę. Towarzyszy nam często obniżony nastrój, a to może popychać w stronę używek… Lampka wina, chwilowa ulga, potem kolejna i jeszcze jedna… I niby jest lepiej, piękniej, bardziej kolorowo, ale następnego dnia budzimy się z ogromnym kacem. I tak co weekend…

Brzmi znajomo? Czy usprawiedliwiasz się kiepską aurą za oknem? Problemami w pracy? Niechęcią do życia podczas ponurych dni? Czy szukasz wymówek? Usprawiedliwień na to, że sobie szkodzisz? Czy czujesz się przez to lepiej, czy gorzej? Może skończ z tym właśnie teraz. Może to ten moment, żeby powiedzieć sobie stop i wreszcie przestać się zatruwać?

Wybierz zdrowie

Co pozwoli nam uniknąć „jesiennego doła” i jednocześnie nie stoczy nas na manowce? Odpowiedź na to pytanie zna Mariusz Budrowski, który od kilku lat jest chodzącym przykładem na to, że możliwe jest nie tylko życie bez używek typu alkohol, papierosy czy kawa, ale też odrzucenie innych nawyków tzw. tradycyjnego podejścia do odżywiania, które nam szkodzą – z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Mariusz codziennie udowadnia milionom ludzi, że zdrowy styl życia służy nam niezależnie od pory roku i każdy, absolutnie każdy może go stosować.

Od sześciu lat odżywiam się tylko i wyłącznie na surowo – nie jem mięsa, nie piję alkoholu, nie używam narkotyków, nie palę papierosów, nie gotuję. Zrezygnowałem z tego wszystkiego świadomie i teraz, poprzez wywiady, których udzielam, książki i artykuły, które piszę oraz filmy, które nagrywam na kanale Odmładzanie na Surowo. dzielę się z innymi moimi doświadczeniami oraz wiedzą, jaką zdobyłem w zakresie witarianizmu – mówi Mariusz Budrowski. Każdego dnia coraz więcej osób chce mnie słuchać, bo każdy prędzej czy później rozumie, że najważniejsze jest to, by być po prostu zdrowym, nie chorować, nie biegać po lekarzach. Zamiast tego każdy woli skupić się na swoich pasjach, rozwoju i chce zwyczajnie jak najdłużej żyć. Styl życia, który przetestowałem na sobie i swojej rodzinie daje gwarancję świetnego samopoczucia i dostarcza energię, potrzebną na co dzień. Witarinie zapominają o chorowaniu, nie wiedzą, co to kac czy głód nikotynowy – te sprawy już nas nie dotyczą.

Jeśli chcesz być jak Mariusz, obserwuj jego kanał www.odmladzanienasuro.pl, uczestnicz w organizowanych przez niego wyzwaniach i czytaj jego książki – np. bestseller „Surowe Zdrowie”, czy „Moje 90. dni – Nowy ja, nowa ty w 90 dni!” I uświadom sobie, że możesz zacząć wprowadzanie zmian w każdym momencie. Spróbuj już tej jesieni!

Zacznij od małych kroków

Możesz oczywiście wprowadzić natychmiastową rewolucję w swoim trybie życia, ale to nie jest rada dla każdego – mówi Mariusz Budrowski. Aby wrócić do zdrowia, proponuję, by nie rzucać wszystkiego naraz, lecz zacząć od rezygnacji z jednego nałogu. Rzuć palenie i celebruj zwycięstwo nad pokonaniem swojego pierwszego wroga, który cię zatruwał. Potem zajmij się kolejnym uciążliwym nawykiem. Wyznaczaj sobie krótkoterminowe cele, znajdź grupę wspierających osób, czytaj o zdrowiu, które chcesz odzyskać. Możesz to zrobić w każdej chwili – również jesienią. Zamiast wpadać w październikową depresję, zawalcz o siebie!

Myśląc o wyeliminowaniu uzależnień, nie zapominajmy o cukrze – to z niego może być najtrudniej zrezygnować. Cukier uzależnia najmocniej i jest wszędzie, w niemalże każdym przetworzonym produkcie, który kupujemy w sklepie. I on nas właśnie wykańcza – nie tylko tzw. twarde używki, o których każdy wie, że są szkodliwe – stwierdza ekspert.

I choć na początku rezygnacja z wszędobylskiego truciciela może wydawać się niemożliwa – wystarczy tak naprawdę zamienić słodycze na owoce, jeść więcej warzyw i zastosować sokoterapię – nasze organizmy szybko nam podziękują za tę cudowną odmianę.

By Marek

Dodaj komentarz