8 marca z kwiatów
http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/113535_bialo_czerwone_roze_dzien_kobiet.jpg

Zbliżające się Święto Kobiet nastraja do refleksji o tradycji wręczania kwiatów. Liczba działających w naszym otoczeniu kwiaciarni każe przypuszczać, że wciąż lubimy dawać i dostawać kwiaty. Jednak nie da się ukryć, że spora grupa osób od dawna preferuje nju bukieciki na mobilne czasy. To właśnie od nich dostajemy maile i sms z wirtualnym kwiatkiem w takiej oto formie: -{-@

Bukiet kwiatów kontra MMS

To prawda, że kiedyś łatwiej się było spotkać. Ludzie po prostu bliżej siebie mieszkali, a poza tym nie musieli się zapowiadać z wizytą, a wręcz w dobrym tonie było wpadać do kogoś na kawę bez zapowiedzi. Jeśli do tego gość przyniósł ze sobą naręcze kwiatów, z pewnością był miło przyjęty. Dziś w czasach powszechnej mobilności, często zmuszeni jesteśmy do utrzymywania znajomości na odległość. Tylko dzięki telefonom na abonament możemy pozwolić sobie na wysyłanie MMS z fajnymi fotkami z najróżniejszych okazji do wszystkich znajomych. Z pewnością koszt MMS z obrazkiem tradycyjnych czerwonych kwiatów na 8 marca będzie nas w abonamencie kosztował mniej od jego realnego pierwowzoru. (sprawdź to)

Bilecik kontra SMS lub e-mail

Kiedyś do bukieciku dołączało się okolicznościowy bilecik, który w kilku słowach dopowiadał to, czego mowa kwiatów wyrazić nie mogła. Dziś to raczej kwiatek wirtualny -{-@ staje się dodatkiem do życzeń wysyłanych zwykle w formie elektronicznej. Jeśli ktoś posiada abonament w telefonii komórkowej, to zazwyczaj ma w nim zapewniony dostęp do internetu. Dzięki temu wysłanie maili z życzeniami na Dzień Kobiet do wszystkich znajomych pań z kontaktów może być nie tylko bardzo szybkie ale i praktycznie bezpłatne. Jeśli natomiast w abonamencie nie mamy internetu, to zawsze pozostaje nam możliwość wysłania sms’ów z limitem lub bez.

Źródło obrazka: tapeciarnia.pl

By Marta

Dodaj komentarz