sofa w kolorze Marsala
http://www.pantone.com/pages/index.aspx?pg=21163&origin=topNav

Znamy już Colour of the Year 2015 ogłaszany co roku przez amerykański Instytut Pantone, uznany na całym świecie za eksperta w dziedzinie standaryzacji kolorów w przemyśle. Według nich jaśnie panujący nam Nowy Rok upłynie raczej w ciemnej tonacji Marsala. Już dziś daje się go zauważyć w odcieniach makijażu i w kolorach niektórych kreacji na wybiegach. Czy równie łatwo przeniknie do naszych wnętrz?

Akcesoria i dodatki w kolorze Marsala

Kolor ten trudno opisać jednym słowem. Nazwę bierze od bardzo słodkiego i intensywnego w smaku sycylijskiego wina i trzeba przyznać, że takie właśnie skojarzenia budzi. Ciemno bordowy, z akcentem rdzawego brązu sprawia wrażenie głębokiego i ciepłego zarazem. Dobrze będzie się prezentował w roli dodatków, serwetek i obrusów w jadalni oraz zasłon na drzwi wewnętrzne i parawanów w sypialni. Można pomyśleć o kapach i kocach w kolorze Marsala do salonu oraz kupić kilka przyborów i naczyń do aranżacji blatów i parapetów w kuchni. Nie zaszkodzi także już dziś sprawić sobie ciemno bordowy fartuszek.

Meble i stolarka w kolorze Marsala

Propozycje projektantów wnętrz w tej tonacji dotyczą głownie mebli tapicerowanych. Wygodne sofy i kanapy w kolorze Marsala dodadzą dostojnego charakteru każdemu wnętrzu. Doskonale będą komponować się z głębokimi zieleniami, bielą oraz wszystkimi odcieniami grantu i beżu. Również drewniane elementy wystroju (sprawdź te), takie jak drzwi wewnętrzne, ościeżnice czy stolarka okienna mogą nawiązywać do tej barwy. Czy nie czas zatem zmienić co nieco w naszych wnętrzach? Zanim jednak wyruszymy na poszukiwanie Koloru Roku w sklepach wnętrzarskich uraczmy się małą lampką Marsali, w celach poznawczych, oczywiście 🙂

źródło obrazka: pantone.com

By Marta

Dodaj komentarz