Koniec starego i początek nowego roku sprzyja analizie swojego dotychczasowego życia i podjęciu planów oraz postanowień na przyszłość. Niekiedy lista naszych noworocznych postanowień jest bardzo krótka i zawiera jeden lub dwa cele, lecz są i takie osoby, które w swoim życiu chcą bardzo wiele zmienić. Można nawet pokusić się o stworzenie listy najpopularniejszych noworocznych postanowień na której z pewnością znajdzie się: rzucenia palenia, utrata wagi, zdrowy styl życia, siłownia itp. Nie ważne jakie postanowienia mamy, ważne aby próbować je zrealizować. Poniżej przedstawiamy pięć porad aby noworoczne postanowienia zostały spełnione.

diet-1949328__340

1. Spisz na kartce

 

 

Noworoczne postanowienia najlepiej spisać. To co mamy na piśmie zmusza nas do działania. Dzięki sporządzeniu listy będziemy mieli namacalny dowód na to, co postanowiliśmy. Spoglądając na nią regularnie z pewnością nie zapomnimy o tym co obiecaliśmy sobie sami i przystąpimy do aktywnego działania.

2. Powiedz bliskim

O swoich noworocznych postanowieniach warto także powiedzieć rodzinie i przyjaciołom. Nasi bliscy z pewnością będą nas dopingować i motywować, aby spełniać postanowienia oraz przypomną o nich, kiedy my zapomnimy.

3. Wybierz cel na którym NAPRAWDĘ Ci zależy

 

Nasze postanowienia muszą do nas pasować, mamy się zmieniać przede wszystkim z korzyścią dla siebie, a nie dla innych. Nikt nie powinien nas do niczego zmuszać jedynie motywować. Czasami warto próbować różnych rzeczy, aby być może odkryć swoją pasję. Warto podjąć wysiłek aby osiągnąć cel na którym nam szczerze zależy.

4. Licz się z wyrzeczeniami i koncentruj się na realizacji celów

Koniecznie trzeba pamiętać, że spełnianie postanowień i celów oraz to co się z nimi wiąże np. atrakcyjna, szczupła sylwetka są nagrodą, która da satysfakcję i pozwoli skupić się na realizacji kolejnych postanowień. Jednak zanim poczujemy tą satysfakcję to w realizację postanowienia należy włożyć ogromną pracę i wiele wysiłku. Ciężka praca i wyrzeczenia umocnią także charakter.

5. Nie szukaj wymówek

W realizacji noworocznych postanowień nie należy szukać wymówek i można pozwolić sobie także na chwile słabości. Trzeba konkretnie określić cel i ściśle trzymać się wytycznych.

new-year-1898553__340

Jeśli jednak noworoczne postanowienia nie zostaną przez nas w pełni zrealizowane to i tak możemy być z siebie zadowoleni, gdyż jesteśmy świadomi swoich słabości. Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że niczego nowego nie potrzebuje lub nic nie może zmienić. Już samo uświadomienie sobie, że zmiany są nam potrzebne jest postępem, dlatego warto próbować i ćwiczyć przede wszystkim swój charakter.

By Marek

Dodaj komentarz