Porysowany lub uszkodzony wyświetlacz w telefonie nie jest estetyczny ani tym bardziej funkcjonalny. Dlatego kupując nowy telefon warto go zabezpieczyć, aby uniknąć kosztownej naprawy lub wymiany. Obecnie ochrona wyświetlacza to podstawa, a możemy to zrobić za pomocą szkła hartowanego lub za pomocą foli ochronnej.

Ochrona wyświetlacza – szkło hartowane

Szkło hartowane jest kilkanaście razy bardzie wytrzymałe od zwykłego szkła, ciężko jest je zarysować nawet za pomocą noża, jeśli oczywiście posiada odpowiedni poziom twardości. Do ochrony wyświetlacza w smartfonie najlepiej wybierać szkła o twardości H8 lub H9. Do głównych zalet szkła zalicza się jego trwałość i wytrzymałość, a do tego jest łatwe w montażu. Szkło chroni wyświetlacz zarówno przez stłuczeniem jak i zarysowaniami. Dobrej jakości szkło hartowane nie zaburza czułości dotyku w ekranie ani jego widoczności. Niestety wysokiej jakości szkło hartowane lub szkło hybrydowe (połączenie foli ze szkłem hartowanym) jest dosyć drogim rozwiązaniem. Szkło jest również widoczne, gdyż jest o wiele grubsze niż folia. W przypadku gdy upadnie nam telefon nie musimy się obawiać, że zbił i lub pękł wyświetlacz, przy mocnym uderzeniu powinno pęknąć szkło, które można wymienić na nowe.

Ochrona wyświetlacza – folia na  telefon

ochrona wyświetlacza

Folia na telefon, to kolejna forma ochrony wyświetlacza, chroni ona wyświetlacz od zarysowań np. kluczami, zamkiem, paznokciami. Ochroni też przez zarysowaniami przy lekkich upadkach, niestety nie chroni przed rozbiciem telefonu. Niewątpliwą zaletą foli ochronnej na telefon jest jej niska cena i powszechna dostępność. Bardzo łatwo dopasować ją do swojego modelu telefonu, najważniejsze aby dobrze ją przykleić, niestety bywa to bardzo trudne zwłaszcza dla niedoświadczonych osób. Dlatego też najlepiej poprosić kogoś, kto zrobi to fachowo. Źle przyklejona folia nie będzie pełniła swojej funkcji, utrudni korzystanie z urządzenia, a do tego będzie też nieestetycznie wyglądać. Folia na telefon jest praktycznie niewyczuwalna i niewidoczna oraz nie zmniejsza czułości ekranu.

 

By Marek

Dodaj komentarz