Fundacja Radia Zet

Gdyby ktoś zaprosił nas do ankiety na temat dobra w naszym życiu, zapewne większość z nas udzieliłaby samych pozytywnych odpowiedzi. Wyszłoby z nich, że generalnie jesteśmy dobrymi ludźmi i w zasadzie chcemy, aby wokół nas dobrze się działo; ogólnie także popieramy dobro. Jednak gdyby zapytać nas o jakieś konkretne działania dla dobra ogółu, to niejeden z nas miałby z tym kłopot. Tymczasem wcale nie trzeba wiele wysiłku, by włączyć się do pozytywnych akcji wokół nas.

1 procent podatku i SMS dla fundacji charytatywnych

Przykładem takiego minimalnego działania może być przekazanie jednego procenta podatku dla fundacji charytatywnych. Raz w roku rozliczając się z fiskusem możemy wskazać jedną z organizacji pożytku publicznego, którą chcemy wesprzeć naszym datkiem. Jeśli zależy nam na losie chorych i biednych dzieciaków warto zwrócić uwagę na fundacje charytatywne, które jak Fundacja Radia Zet starają się zbierać fundusze na leczenie swoich małych podopiecznych. Innym sposobem wsparcia ich szczytnych celów jest wysłanie SMS podczas akcji ogłaszanych na antenie rozgłośni. Koszt nie jest wielki, ale zysk może być ogromny.

Co dobre dla fundacji charytatywnych, to i dobre dla nas

Przy okazji wspierania działalności fundacji charytatywnych możemy także zrobić coś dobrego dla nas samych. Tak, jak na przykład 11 października, kiedy to Fundacja Radia ZET organizuje ECCO HighWalkTatry. Podczas tej imprezy uczestnicy wejdą na szczyt góry Mnich pomagając przy tym zbierać fundusze dla dzieci z wadami serca. Od lat na antenie rozgłośni trwa też zbiórka pieniędzy na najnowocześniejszą salę hybrydową do przeprowadzania skomplikowanych operacji małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Najważniejsze, byśmy zdali sobie sprawę, że fundacje charytatywne cieszy każdy datek i że nasze „trzy grosze” mogą zdziałać wiele dobrego.

Źródło obrazka: www.s-trojmiasto.pl

By Marta

One thought on “Ogólnie popieramy dobro, a konkretnie?”

Dodaj komentarz