materac pianka memory

Pianka memory, to jeden z najbardziej uniwersalnych wynalazków jaki opracowali naukowcy NASA, bowiem jest ona wykorzystywana w codziennym życiu. Pianka z pamięcią kształtu, nie tylko zrewolucjonizowała loty w kosmos, ale wpłynęła również na wysoki komfort snu milionów ludzi na całym świecie. Od lat 70 ubiegłego wieku, liczba zadowolonych użytkowników materacy z pianki memory stale rośnie.

Z czego produkowana jest pianka memory?

Pianka memory wykonana jest z poliuretanu (FPF), który zawiera specjalne otwory komórkowe. Poliuretan natomiast jest mieszaniną substancji, które podczas specjalnych procesach technologicznych spieniają się i zastygają. W zależności od proporcji użytych składników uzyskujemy różne typy pianek. Poliuretan stosowany do produkcji materacy z pamięcią kształtu, jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia, co potwierdzają liczne i szczegółowe badania. Elastyczna, poliuteranowa pianka stosowana do produkcji siedzeń w statkach wysyłanych w przestrzeń kosmiczną, umożliwiała redystrybucję siły przeciążania w trakcie startu i lądowania. Pianka była wykorzystywana także do produkcji foteli pilotów w samolotach komercyjnych, na długodystansowych lotach. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych w produkcji materacy do spania oraz poduszek.

pianka memory - duży materac w sypialni

Innowacyjnym materiałem jakim była „leniwa pianka” stworzona przez Agencję Kosmiczną NASA bardzo szybko zainteresowali się Szwedzi, którzy do spółki z duńskimi naukowcami udoskonalili materiał i zaczęli tworzyć poduszki i materace pod nazwą Tempur. Produkty te szybko zdobyły uznanie i rekomendację NASA i do dzisiaj zapewniają nam wręcz kosmiczne sny.

Właściwości  i zastosowanie pianki memory

Tak jak nazwa wskazuje, materace z pamięcią kształtu stopniowo dostosowują się do kształtu ciała lub przedmiot, a po jego zdjęciu pianka powoli powraca do swojego pierwotnego wyglądu. Sen na materacu z pamięcią kształt jest niezwykle zdrowy i wygodny. Ponadto taka pianka posiada również właściwości absorbowania wstrząsów oraz zdolność do tłumienia wibracji, co jest szczególnie ważne, jeśli łóżko dzielimy z partnerem. Pianka memory reaguje też na temperaturę ciała i otoczenia, dzięki czemu mięknie i szybciej dostosowuje się do kształtu ludzkiego ciała. Materace z pamięcią kształtu mają pozytywny wpływ na układ kostny, wspomagają kręgosłup, gdyż zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru ciała i jego prawidłowe podparcie. Warto także wspomnieć, że materace z takiej lekko sprężystej pianki zapobiegają powstawaniu odleżyn.

A o wadach i zaletach oraz mitach i faktach dotyczących tego typu materaców więcej dowiemy się więcej tutaj: https://kobieco.pl/materac-z-pianka-memory/ .

pianka memory w poduszkach i materacu

Pianka memory jest wykorzystywana nie tylko do produkcji materaców i poduszek, w tym poduszek podróżnych, ale również do wykończenia: foteli, sof, krzeseł oraz wysokiej jakości pościeli, a także innych niezbędnych akcesoriów do łóżka, sypialni czy też salonu. Stosowana jest także do wyrobu wkładek do butów oraz foteli w luksusowych samochodach.

By Marek

Dodaj komentarz