mentol w leku na katar
http://www.vicks.pl/

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd bierze się charakterystyczna, orzeźwiająca woń mięty w tak wielu produktach dostępnych obecnie w sprzedaży? Wszystko to za sprawą mentolu, alkoholu z grupy terpenów, który otrzymać można z jednego z ponad 30 gatunków mięty lub w procesie syntezy asymetrycznej. Zarówno naturalnie jak i chemicznie wytwarzany mentol ma wiele właściwości, które czynią go atrakcyjnym składnikiem wielu produktów.

Wdychany, mentol  zmniejsza podrażnienie błon śluzowych, dlatego zaleca się stosowanie go w przypadku kataru. Wszystkim zastanawiającym się jak szybko wyleczyć katar warto polecić maści, które pod wpływem ciepła ciała stopniowo uwalniają mentol i ułatwiają oddychanie. Na katar szybko pomóc mogą także krople do nosa zawierające mentol:

mentol w leku na katar
http://www.vicks.pl/

Kojarzony ze świeżością dodawany jest do wielu środków czystości, takich jak płyny do naczyń, proszki do prania  i inne środki czyszczące.

ekipa sprzątająca
http://www.cleancorner-cleancorner.com/

Po spożyciu mentolu pozostaje w ustach wyraźne uczucie chłodu i świeżości, stąd chętnie używa się go  do produkcji past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej:

mentol w paście do zębów
http://www.dentasense.pl/

 

Te same właściwości sprawiają, że producenci w branży spożywczej używają go do produkcji gumy do żucia i miętówek. Amatorom mentosów warto przypomnieć, żeby uważali podczas popijania tych mentolowych pastylek colą:

 

I na koniec niecodzienne wykorzystanie mentolu: rozsmarowany nawet w niewielkiej ilości pod dolna powieką, sprawia, ze oko zaczyna automatycznie łzawić. W ten sposób aktor na potrzeby roli  lub modelka na potrzeby zdjęć nie muszą już udawać, ze płaczą, ich oczy momentalnie zalewają się łzami pod wpływem mentolu.

źródło obrazka wyróżniającego: www.vicks.pl

By Marta

Dodaj komentarz