dziecko w foteliku Fordhttp://www.ford.pl/Serwis/Akcesoria_wszystkie_modele

 Nazywanie życia podróżą nie ma w sobie nic z przesady. Przecież my wciąż się przemieszczamy! I to od najmłodszych lat. Nawet kiedy jeszcze nie potrafimy chodzić, rodzice wożą nas wszędzie ze sobą. Potem stajemy się samodzielni i wsiadamy na rower, do autobusu albo do auta kolegi wciąż marząc o własnych czterech kółkach. Kiedy w końcu udaje nam się dorobić własnego auta łatwiej nam sprostać wymogom mobilności w pracy i w codziennych wyzwaniach.

Oby tylko zawsze dotrzeć bezpiecznie do celu! Pewne rozwiązania techniczne w nowoczesnych autach stworzone zostały właśnie z myślą o naszym bezpieczeństwie.

Na początek mocowania Isofix

Na początek podróży przez życie niezbędny będzie wygodny fotelik spełniający normę ECE 44/04. Od lat przewożenie dzieci w fotelikach samochodowych nie jest tylko wymysłem troskliwych rodziców, ale stanowi wymóg prawny, zresztą drobiazgowo sprawdzany podczas kontroli drogowych. Dlatego niektóre koncerny samochodowe mają w swojej ofercie odpowiednio dobrane foteliki zabezpieczone dodatkowo mocowaniami isofix. Uchwyty ISOFIX przytwierdzone są bezpośrednio do konstrukcji pojazdu, co stanowi o ich stabilności. Sprawdź tutaj, jak to działa dokładnie.

 Potem system kontroli jazdy i parkowania

Dziś podróż przez życie wydaje się prostsza, bo stale pomagają nam w niej coraz to nowe wynalazki i rozwiązania technologiczne. Współczesne auta wprost naszpikowane są elektroniką, której głównym zadaniem jest stała kontrola czynników zewnętrznych i dostosowanie do nich parametrów wewnętrznych auta. Kierowca ma asystenta w postaci komputera pokładowego. Na przykład dzięki czujnikom cofania i parkowania nawet z pozoru niemożliwe manewry robi się bez szwanku dla karoserii auta.

 W końcu zestaw bezpieczeństwa

Wyprawa w podróż przez życie zawsze wiąże się z pewnymi przygotowaniami. Nie może nam w bagażu zabraknąć rzeczy „na wszelki wypadek”. Podczas jazdy samochodem jest to nie tylko nasza zapobiegliwość, ale kolejny wymóg prawny. Po prostu musimy posiadać w schowku Zestaw Pomocy Drogowej, który posłuży nam w nieprzewidzianych sytuacjach na drodze. W jego skład wchodzić będzie w pełni wyposażona apteczka pierwszej pomocy, koc -folia, kamizelka odblaskowa, latarka, trójkąt czy rękawice. Przezorny kierowca zawsze jest ubezpieczony.

By Marta

Dodaj komentarz