Długi weekend majowy coraz bliżej warto więc go dobrze zaplanować – jeśli nie zrobiliśmy tego do tej pory. Pomysłów na spędzenie majówki jest wiele, ale w tym roku może warto zrobić i przeżyć coś niesamowitego, a wręcz odlotowego. Dla tych, którzy lubią oderwać się od ziemi i spojrzeć na świat z góry polecamy lot balonem. Taki lot z pewnością przyniesie nam wiele pozytywnych wrażeń i zapewni wspaniałe widoki.

Dla kogo lot balonem?

Lot balonem to niesamowite przeżycie, jednak aby wsiąść do kosza i wbić się w górę z pewnością nie można mieć lęku wysokości. Może loty balonami nie są niezwykle ekstremalnym sportem ale wymagają od ich uczestników odwagi. Balonem mogą latać nawet dzieci jednak pod opieką osoby dorosłej. Mały balon pomieści dwie osoby, większe balony turystyczne nawet do dwunastu osób. Wybierając się na majówkę z rodziną lub znajomymi, czy też na romantyczny weekend we dwoje warto pomyśleć o takim urozmaiceniu czasu. Z lotu powinny zrezygnować osoby z poważnymi urazami kręgosłupa, bioder i kolan oraz kobiety w ciąży. Do kosza mogą wsiąść dzieci powyżej czwartego roku życia.

Jak przebiega lot balonem?

lot balonem

Balon to jeden z najbezpieczniejszych środków podniebnej podróży. Loty balonem można zarezerwować praktycznie w każdej większej miejscowości (internet w tym przypadku zawsze przychodzi z pomocą). Na lot najlepiej umawiać się z rana o wschodzie słońca, lub wieczorem gdy zachodzi. Loty odbywają się przy sprzyjającej aurze, bez opadów, burz, mgły i gdy wiatr osiąga prędkość mniejszą niż 5 m/s. Balon odrywa się od ziemi po napełnieniu go ogrzanym powietrzem ze specjalnych palników podłączonych do butli z gazem. Balon może wznieść się nawet do kilku kilometrów w górę. Większość lotów odbywa się na kilkunastu czy kilkuset metrach (zależy to od preferencji uczestników lotu). Start i lądowanie balonu nie musi odbywać się na lotnisku, wystarczy spory plac, pole, łąka pozbawione przeszkód np. w postaci drzew.

By Marek

Dodaj komentarz