Stara maksym mówi o tym, że najlepsza metoda nauki to taka przez zabawę, a najlepszą zabawą jest ta, która czegoś uczy. Dlatego też warto wykorzystywać tą zasadę w nauce języków obcych, bo któż nie chciałby nauczyć się „śpiewająco” języka angielskiego i to w śpiewający sposób? Nauka angielskiego wcale nie jest taka trudna jak nam się wydaję, wystarczy tylko wybrać odpowiednie i przyjemne metody nauczania.

Śpiewać każdy może…

„Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi…”  każdy z nas zna tą piosenkę w mistrzowski i aktorski sposób wykonaną przez Jerzego Stuhr. Z nami jest podobnie, nie ważne czy umiemy śpiewać, czy też nie -warto śpiewać i warto to robić w języku obcym, gdyż w ten sposób wzbogacamy swoje zdolności nie tylko wokalne, ale przede wszystkim językowe. Być może kompletnie nie umiemy śpiewać, bo nie jest to nasz talent, ale z pewnością zapamiętamy jakieś zwroty i słówka. Cytaty po angielsku w formie śpiewanej zostają dłużej w pamięci.

Jak się uczyć w „śpiewający” sposób?

W dobie XXI wieku naukę języka angielskiego ułatwia nam oczywiście Internet, dzięki niemu każdy ma swobodny dostęp do nauki. Jeżeli chcemy uczyć się angielskiego w śpiewającej formie to koniecznie trzeba zajrzeć na stronę: http://www.strefaangielskiego.pl/cytaty-angielsku-piosenek-hity/#gref . Znajdują się tam zarówno teledyski, jak i oczywiście teksty piosenek. Cytaty po angielsku tłumaczone są na język polski, dzięki temu dokładnie wiemy o czym śpiewamy. Teksty angielskich piosenek bardzo szybko zapadają w pamięci i warto się o tym przekonać i to jak najszybciej. Taka nauka angielskiego sprawia dużo przyjemności, zatem trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym. Aby nasza nauka angielskiego była jeszcze bardziej efektywna należy zapisywać całe teksty lub ich fragmenty, dzięki czemu lepiej zapamiętamy słówka, a także zapoznamy się z ich pisownią i gramatyką.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.strefaangielskiego.pl

By Marek

Dodaj komentarz