umowa pożyczki Vivus
https://www.vivus.pl/

O szybkości i powolności w działaniu dużo by mówić. Mamy w tym temacie co najmniej kilka mądrości ludowych w rodzaju „Śpiesz się powoli” czy „Co nagle, to po diable”. Jednak mądrość – mądrością, a my wiemy swoje. Przy tempie naszego życia trudno nam zrezygnować z szybkich jeśli nie błyskawicznych akcji. Wiedzą o tym usługodawcy różnych branż i starają się przygotować dla nas jak najwięcej ekspresowych usług. Do takich usług należy właśnie szybka pożyczka.

Szybkie czy wolne pożyczanie?

Przy zaciąganiu wszelkich zobowiązań finansowych zaleca jest jednak rozwaga. Każda szybka pożyczka wymaga przynajmniej chwili namysłu przed jej wzięciem. Pożyczkobiorcy muszą być świadomi warunków na jakich udziela się im pożyczki. Dlatego niezbędne będzie dokładnie zapoznanie się z umową, a w razie wątpliwości zapytanie o szczegóły konsultanta. Dla ułatwienia zadania, niektóre instytucje finansowe udostępniają wzór umowy on-line, by jeszcze przed przystąpieniem do złożenia wniosku o pożyczkę móc jej się dokładnie przyjrzeć.

Szybkie czy wolne spłacanie?

Oczywiście każdy odpowiedzialny pożyczkobiorca chciałby regulować swoje zobowiązania na czas. Niestety w rzeczywistości nie zawsze się to udaje, bo życie chowa dla nas w zanadrzu niejedną niespodziankę. Dlatego biorąc pożyczkę trzeba dobrze ocenić szanse jej terminowej spłaty. Czasem warto zdecydować się na dłuższy termin spłaty, żeby kolejne raty nie przerosły naszych możliwości finansowych. Trzeba też wiedzieć, że zawsze istnieje możliwość wydłużenia terminu spłaty, trzeba ją tylko odpowiednio wcześnie zgłosić, zanim dojdzie do wszczęcia procedury windykacyjnej. Opłata za wydłużenie terminu i zmiana harmonogramu spłaty będzie o wiele niższa niż zwrot kosztów windykacji.

By Marta

Dodaj komentarz