Regularna konserwacja i  serwis pieców gazowych jest konieczny dla naszego bezpieczeństwa, a także dla efektywności i ekonomiczności oraz komfortu używania tego urządzenia. Konieczność serwisowania pieców gazowych jest tak samo konieczna jak przeglądy auta. Jednak aby piece gazowe działały prawidłowo przez jak najdłuższy okres, należy przede wszystkim stosować się do wytycznych producenta oraz przepisów.

Serwis pieców gazowych – jak często go przeprowadzać?

www,junkers.pl

Konserwacja i przegląd pieców gazowych jest zalecany przez każdego z ich producentów, a taki przegląd powinien odbywać się raz do roku. Dla prawidłowej pracy urządzenia nie wystarczy sama kontrola techniczna kotła, czy też ocena stanu w jakim się znajduje. Producenci zalecają konserwację która polega na czyszczeniu i wymianie zużytych podzespołów. Zakres kontroli i konserwacji jest zazwyczaj określony w instrukcji obsługi dołączanej do urządzenia przez producenta.

Kto powinien serwisować piece gazowe?

Serwisem pieców gazowych powinien zająć się profesjonalista. Samodzielne naprawianie uszkodzonego piecyka gazowego może być niebezpieczne dla naszego zdrowia oraz życia. Niestety piece gazowe mogą okazać bardzo niebezpieczne, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas ich naprawy. Profesjonalni serwisanci kotłów gazowych posiadają niezbędną wiedzę, umiejętności oraz sprzęt potrzebny do przeglądu oraz ewentualnej naprawy. Najlepiej korzystać z autoryzowanych serwisów producenta np. takie usługi oferuje serwis Junkers: https://www.junkers.pl/informacje/serwis/. Dzięki korzystaniu z autoryzowanego serwisu można liczyć na przedłużenie gwarancji oraz rabaty dotyczące napraw pogwarancyjnych.  Serwis pieców gazowych najlepiej przeprowadzać poza sezonem grzewczym, w okresie letnim gdzie nie będziemy czekać na długi okres wykonania usługi, a w razie wymiany czy naprawy nie pozostaniemy bez ogrzewania. Regularna konserwacja i przeglądy zapobiegną niespodziewanym awariom, które najczęściej zdarzają się jesienią i zimą, gdy kocioł pracuje najintensywniej. Serwisowanie jest też tańsze niż naprawianie pieca.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.junkers.pl 

By Marek

Dodaj komentarz