Siekiera to jedno z najstarszych urządzeń jakie wynalazła ludzkość i którym posługuje się po dzień dzisiejszy. Pomimo tysięcy lat ewolucji i rozwoju cywilizacji, siekiera niewiele zmieniła swój wygląd i rzecz jasna zastosowanie. Bez wątpienia siekiera to atrybut silnego mężczyzny – drwala, który za jej pomocą jest w stanie powalić potężne drzewo, a także odważnego Wikinga, czy twardego górala. Oczywiście nie każdy mężczyzna musi być drwalem, ale wypada aby umiał posługiwać się siekierą, gdyż jest ona bardzo przydatna w każdym gospodarstwie domowym.

Siekiera dla każdego

Tak jak już wyżej zostało napisane, wygląd siekiery niewiele zmienił się od tysiącleci. Zmieniły się jednak materiały z których są one wykonywane. Nowoczesne siekiery mają różną wielkość i wagę oraz zastosowanie. Dzięki temu każdy znajdzie odpowiednią i właściwą dla siebie. Kupując siekierę warto zwrócić uwagę na jej jakość oraz materiały z których została wykonana (stalowe są wręcz niezniszczalne). W końcu ma być to sprzęt, który się nie psuje i posłuży nam długie lata. Nowe siekiery są lekkie i poręczne dzięki czemu tak wygodne nawet dla kobiet, które nie boją się żadnej, ciężkiej pracy jaką jest rąbanie drewna.

Do czego się przydaję

www.husqvarna.com

Mieszkając w domu z ogrodem, lub będąc właścicielem małego skrawka gruntu, zwanego działką, koniecznie trzeba mieć w drewutni, altance, czy garażu lub innej piwnicy siekierę. Przydaje się ona podczas prac porządkowych w ogrodzie i sadzie, jesienią oraz wiosną. W jej posiadaniu są właściciele domów opalanych drewnem oraz szczęśliwi mieszkańcy domów z kominkiem. Bez siekiery nie zorganizujemy też ogniska, bo jak porąbać drewno lub przygotować kijki do pieczenia kiełbasek? No jak? Bez siekiery się nie da po prostu…

By Marek

Dodaj komentarz