Mamy coraz więcej samochodów, ruch na drogach gęstnieje, przez co coraz łatwiej o różnego rodzaju kolizje drogowe. Kierowcy są różni mniej lub bardziej doświadczeni, zmęczeni lub wypoczęci, opanowani lub nie. Nie mamy wpływu na to kogo spotkamy na drodze. Musimy myśleć nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników ruchu drogowego, a do tego koncentrować się na prowadzeniu auta. Niestety stłuczki, czy otarcia na parkingach są nieuniknione.

Co robić w czasie stłuczki?

Kiedy już dojdzie do kolizji trzeba wiedzieć co robić. Musimy się starać opanować negatywne emocje, które w takiej sytuacji udzielają się zarówno sprawcy jak poszkodowanemu. Niepotrzebnego stresu i zbędnych nerwów można sobie oszczędzić posiadając odpowiednie ubezpieczenie, które zagwarantuje nam bezpośrednią likwidację szkód. Dla większości kierowców Bezpośrednia Likwidacja Szkód wydaje się czymś nierealnym, a jednak jest to możliwe. Wystarczy posiadać polisę OC w towarzystwie ubezpieczeniowym, które należy do systemu BLS. BLS ubezpieczenia zapewniają bezpośrednie i bezstresowe załatwienie wszystkich formalności związanych z wypłatą odszkodowania. W przypadku gdy w nasze auto uderzy inne, wystarczy zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i zgłosić zdarzenie.

BLS ubezpieczenia ja to zrobić?

Wykupując kolejną polisę OC, (która jest obowiązkowa) warto sprawdzić, czy wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Jeśli nie to trzeba zastanowić się nad wyborem innego i sprawdzić, którzy ubezpieczyciele należą do BLS. Listę towarzystw wraz z innymi niezbędnymi informacjami znajdziemy na stronie: http://www.zglaszamstluczke.pl/. Wykupienie polisy u takich towarzystwach gwarantuje nam spokojną głowę podczas stłuczki w której jesteśmy stroną poszkodowaną. Dzięki temu szybko możemy przywrócić auto do pełnej sprawności.

By Marek

Dodaj komentarz