Kawa to niezwykły napój o wręcz cudownych, a nawet magicznych właściwościach, które poświadczą wszyscy jej miłośnicy. Czarny jak smoła napar jest uwielbiany i udoskonalany od stuleci. Kawa jest tak kochana, że doczekała się nawet swojego międzynarodowego święta. Tak, tak, właśnie dzisiaj 29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy, dlatego też koniecznie trzeba wznieć za nią toast, oczywiście filiżanką małej czarnej.

Za co kochamy kawę?

Powodów za które kochamy kawę są tysiące i nie sposób ich wszystkich wymienić, bo każdy lubi inny rodzaj kawy, sposób zaparzania, podawania itd. Jednak przede wszystkim kawę kochamy za jej zapach i aromat oraz pobudzające właściwości, które zawdzięcza dużej zawartości kofeiny. Większość z nas rozpoczyna swój dzień od zaparzenia i wypicia kawy. To właśnie ona pozwala nam się obudzić i dodaje energii, a do tego wyśmienicie smakuje (jeszcze wyborniej w miłym towarzystwie). Zaparzenie jej jest co dla niektórych prawdziwym rytuałem i dobrze, bo czarne ziarna to prawdziwy skarb. Międzynarodowy Dzień Kawy to doskonała okazja, aby zastanowić się za co my sami, kochamy kawę. Można by powiedzieć, że kawa to czarne złoto, ale to określenie jest już zarezerwowane.

Jak świętować Międzynarodowy Dzień Kawy?

Międzynarodowy Dzień Kawy musi koniecznie celebrować każdy jej miłośnik. O tym święcie nie może zapomnieć żaden kawosz, czy kawoszka 🙂 Z tej okazji warto wybrać się na filiżankę małej czarnej do bardzo dobrej kawiarni (warto wcześniej na ten dzień zarezerwować miejsce), oczywiście kawa najlepiej smakuje w miłym towarzystwie, dlatego też trzeba zaprosić kogoś, kogo może trzeba przekonać do niezwykłych właściwości kawy. Można też zrobić prezent samemu sobie i kupić zapas ulubionej kawy, a może wymarzony ekspres, czy kubek lub filiżanki, a może ktoś poda nam kawę do łóżka…

By Marek

Dodaj komentarz