jak oszczędnie żyć
http://cdn.sheknows.com/

W czasach energooszczędnych urządzeń popadamy w rozleniwienie. Sądzimy że technologia jest w stanie zrobić za nas wszystko w kwestii racjonalnego korzystania z elektryczności w naszym domu. Niestety, jesteśmy w ogromnym błędzie, bo bez naszego świadomego udziału raczej nie poczynimy oszczędności na rachunkach za prąd, nawet jeśli nasze AGD i RTV jest najwyższej klasy energetycznej. Poniżej kilka rad dla świadomych konsumentów energii elektrycznej.

Oszczędzanie prądu od kuchni

Od czego by tu zacząć? Może od kuchni? Sporo jest tu do zrobienia w celu oszczędzania energii. Po pierwsze, jeżeli używamy czajnika elektrycznego do podgrzewania wody na herbatę lub kawę, to pamiętajmy, by napełniać go tylko w miarę naszych potrzeb, a nie do pełna. Po drugie zmywanie naczyń będzie o wiele tańsze jeśli używać będziemy w pełni wypełnionej zmywarki, a nie własnych rąk. W końcu wielkim pożeraczem prądu jest oszroniona wewnątrz i dawno nie odmrażana lodówka.

elektryczny czajnik
http://ffstatic.pl/

Oszczędzanie na czystości

Może pomyślicie, ze chcę Was namawiać do odpuszczenia sobie porządków, mycia czy prania? Nic podobnego! Czystość to podstawa, z tym, że ją też trzeba zaprowadzać z głową. Przede wszystkim odkurzając odkurzaczem zadbajmy o regularne opróżnianie zbiornika na kurz, inaczej moc urządzenia nie jest w pełni wykorzystana. Z kolei na praniu oszczędzimy, jeśli w pralce bezie zawsze pełny wsad, a wykorzystanie do prania taryfy nocnej przyniesie kolejne korzyści finansowe.

odkurzacz
http://modny-dom.pl/

Oszczędność bynajmniej nie wirtualna

Musimy zadbać również o nasze urządzenia RTV i IT. Wyłączenie każdego z monitorów telewizorów, laptopów i komputerów przed wyjściem z domu zapewni spore oszczędności energii. Poza tym pamiętajmy o odłączeniu zasilaczy z sieci, jeśli akurat nie ładujemy baterii. Wreszcie ustawmy także tryb oszczędny w drukarce, bo na standardowym pożera ona zbyt dużo prądu.

Więcej na temat świadomego, racjonalnego i oszczędnego zużycia prądu dowiecie się tutaj: http://www.rwe.pl/pl/dla-domu/swiadoma-energia/porady-dla-domu

By Marta

Dodaj komentarz