współczesny patriotyzm
avidefoda.files.wordpress.com

Kto ty jesteś? – Polak mały… no właśnie…. Trzeba by zacząć od tego, że już niestety nie taki mały (mała), a całkiem dorosły i w tej dorosłości porządnie osadzony. Być może pytanie o Ojczyznę, nie jest już tak proste dla dorosłego Polaka jak za czasów szkolnych akademii, gdy wystarczyło przytoczyć jeden z patriotycznych wierszyków. Co właściwie oznacza współczesny patriotyzm i czy takowy w ogóle istnieje?

Patriota płaci podatki

podatek VAT 23%
http://www.tig.turek.pl/

Współcześnie na szczęście nie musimy udowadniać patriotyzmu na polu walki, możemy za to robić na wiele pokojowych sposobów. Jednym z nich jest bycie fair w stosunku do reguł i praw wytyczonych przez Nasze Państwo. Takim przejawem patriotyzmu w dzisiejszych czasach może być skrupulatne płacenie podatków. Zatem, jeśli robimy zakupy, to tylko z Vatem, jeśli pobieramy wynagrodzenie za pracę, to tylko odprowadzając podatek dochodowy, jeśli prowadzimy własną firmę, to tylko sumiennie sporządzają zeznania podatkowe w danym roku rozliczeniowym. Podatki pewnie płaci większość z nas, a co z abonamentem telewizyjnym?

Patriotycznie na zakupach

Także wybierając w sklepach polskie produkty przyczyniamy się do dobrobytu w Naszej Ojczyźnie. Gdy przychodzi do wyboru między kupnem polskiego roweru, albo tego „made out of Europe”, to raczej nie mamy się nad czym zastanawiać. Gorzej, gdy mamy nabyć sprzęt IT lub RTV. Tu raczej potentatami nie jesteśmy. Zawsze jednak możemy postawić na markę, która ma w Naszym Kraju swoje hale produkcyjne i tworzy dla nas miejsca pracy.

patriotyzm kulinarny
http://polska.pl/

Patriotyzm kulinarny

W końcu kto jak nie my, doceni smak naszego mleka, pysznych jabłek czy mięsa pochodzącego z certyfikowanych hodowli Dodatkowo zawożąc za granicę lub częstując obcokrajowców naszymi pierogami, bigosem czy żurkiem przyczyniamy się do rozszerzania naszych tradycji kulinarnych na cały świat. Pamiętajcie Współcześni Patrioci, jeśli pizza, to tylko ze swojską kiełbasą i serem domowego wyrobu 🙂

źródło obrazka wyróżniającego: avidefoda.files.wordpress.com

By Marta

Dodaj komentarz