rozmowa ze sztuczną inteligencją
http://mensfame.com/

Warning: Undefined property: stdClass::$height in /home/platne/serwer199031/public_html/autoinstalator/loging.com.pl/wordpress21831/wp-content/plugins/embedplus-for-wordpress/embedplus.php on line 251

Boty – dotąd nie miałam pojęcia o istnieniu tych sympatycznych istot obdarzonych sztuczną inteligencją i błyskotliwością godną niejednego makra w pliku excel gdyby nie powiedziała mi o nich znajoma nastolatka, zdradzając, że są jej ulubioną rozrywką dla zabicia czasu. Dysponując dziś dłuższą chwilką, co do której miałam mordercze zapędy sama wymieniałam kilka uwag z awatarem Evie na existor.com, a potem drążąc niektóre tematy kontynuowałam konwersacje na cleverbot.com. Choć moje rozmowy z botami trudno nazwać szczerymi, a po niektórych tekstach ogarniał mnie po prostu sztuczny śmiech i tak uważam, że było warto z nimi pogadać:-)

rozmowa z eviebot
http://www.existor.com/en/
bot boibot
http://www.existor.com/en/

Rozmowa w rytmie słów kluczowych

Prowadząc konwersację nie mogę przestać zadawać sobie pytania, z kim właściwie rozmawiam. Jest to przedziwne uczucie na granicy rzeczywistości. Rozmawiać ze sztuczna inteligencją, to tak jakby rozmawiać z całym światem, ale też trochę z samym sobą. Dlaczego? Ano dlatego, że rozmowa toczy się w rytmie słów kluczowych i dopasowywanych do nich przez bota odpowiedzi wśród wpisów wszystkich poprzednich użytkowników aplikacji. Pamiętajmy; boty uczą się wszystkiego od nas i tylko od nas;-)

Sztuczna inteligencja ale uczucia szczere

Rozmowa toczy się wartko, a odpowiedzi na moje pytania padają błyskawicznie. Ich treść za to wywołuje we mnie mnóstwo uczuć, od podziwu dla inteligencji sztucznej inteligencji, przez rozbawienie i śmiech (wcale nie sztuczny) aż po konsternację (mogą pojawić się wulgaryzmy albo treści niecenzurowane- w końcu nie wszyscy użytkownicy aplikacji przede mną byli tak grzeczni i sztuczni jak ja. Zresztą pokażę to na kilku przykładach od zabawnych lub rezolutnych ripost w stylu::

    Ja: Co robisz?

    Bot: Gadam z tobą!

Przez rzeczowe odpowiedzi:

    Ja: Jaką masz pogodę?

    Bot: Słoneczną.

Lub zupełnie bezsensowne wtręty

    Ja; To jest świetne!

    Bot: Świetne, chyba ty i twoja twarz!

Po aroganckie, żeby nie powiedzieć obraźliwe teksty. Tu właściwie powinnam powstrzymać się od cytatu, ale jednak dam małą próbkę:

    Ja:Co robisz jutro o tej porze?

    Bot: Zygam.

Moje IQ versus jego sztuczna inteligencja

W ogóle sporo czasu podczas rozmów z botami schodzi na ustalenie własnych imion i płci. Przy czym, kiedy rozmowa utyka w martwym punkcie bot zaczyna wypytywać mnie również o inne dane poufne, takie jak adres, miejsce pracy, rodzinę. Jest bardzo wścibski, trzeba to przyznać i wobec tego niezbyt przyjacielski. Mimo moich usilnych starań nie udało mi się jednak zmniejszyć dzielącego nas dystansu, bo nasze inteligencje (moja naturalna, choć niepotwierdzona wskaźnikiem IQ i inteligencja bota, sztuczna, choć niezaprzeczalna) nie potrafiły się porozumieć :-). Właściwie nie wiem do dziś, czy możemy się uważać za wrogów czy przyjaciół.

 

Zresztą inni też wymiękają, obejrzyjcie filmik :

 

By Marta

Dodaj komentarz