Kłopoty ze snem i zasypianiem to problem wielu Polek i Polaków. Niestety coraz więcej osób uskarża się na problemy ze snem,  pomimo zmęczenia i znużenia nie możemy spokojnie przespać nocy. Przewracanie się z boku na bok, przekładanie, przekrywanie i odkrywanie, liczenie baranów itp. a spokojny, zdrowy sen nie nadchodzi, a wręcz przeciwnie pojawia się poirytowanie i zdenerwowanie, a nawet jeśli w końcu przychodzi, to jest on bardzo płytki i niespokojny. Wielu z nas zadaje sobie pytanie jak szybko zasnąć, a my już podpowiadamy jak to zrobić.

Jak szybko zasnąć – trzy sposoby

czytanie na sen

  1. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na szybkie zasypianie jest czytanie. Oczywiście nie musi być to studiowanie kodeksów, książek o tematyce medycznej itp. nudnych lektur, a nawet tych znienawidzonych w szkole, lecz jakaś spokojna proza lub liryka, która nie będzie wywoływała niepotrzebnych przed snem emocji. Do usypiającego wieczornego czytania przyda się przygaszone światło. W tej metodzie chodzi aby jak najszybciej zmęczyć wzrok. W końcu dzieciom też czytamy na dobry i szybki sen.
  2. Relax, wyciszenie i odprężające ćwiczenia, to kolejny sposób na szybki sen. Ćwiczenia odprężające i rozluźniające nasze mięśnie możemy śmiało wykonywać w łóżku pod kołdrą. Nie chodzi o ćwiczenia wysiłkowe, które chociaż są męcząc,e to jednak pobudzają. Zrelaksowane ciało, to też zrelaksowany mózg. Dlatego w łóżku warto rozluźnić mięśnie, głęboko i spokojnie oddychać oraz myśleć o czymś miłym, przyjemnym, ciepłym i kojący. Kładąc się z pozytywnymi myślami i marzeniami nasze sny też takie będą, a rano obudzimy się w dobrym nastroju.
  3. Jak szybko zasnąć w inny sposób – przed udaniem się do łóżka przewietrzmy sypianie, zasłońmy okna i wyłączmy wszystkie urządzenia emitujące światło oraz emitujące dźwięki, które mogą utrudniać zasypianie i budzić. W zasypianiu pomaga muzyka relaksacyjna. Takie nagrania pomagają zasnąć i wprowadzić w głęboki i spokojny sen.

By Marek

Dodaj komentarz