eksperymenty XperiaWodoszczelność modeli Xperia Aqua deklarowana przez ich producenta, koncern Sony wprost kusi, aby ją wypróbować. Nie od razu wszyscy zdecydują się na włożenie swojego telefonu pod kran, ale z pewnością wielu sprawdzi go w innych „mokrych okolicznościach przyrody”. Wodne eksperymenty z Xperią Aqua można na przykład przeprowadzić podczas zbliżających się wakacji. W końcu nazwa zobowiązuje 🙂 (ponoć Xperia pochodzi od angielskiego słowa experience = doświadczenie)

Chlup do wody!

Aparat wbudowany w telefon Xperia M4 Aqua posiada ekstra inteligentną autoregulację, która za nas dopasuje jeden z 52 scenariuszy i wprowadzi automatyczne ustawienia, których efektem będą idealne zdjęcia. Na przykład te ze skoku do wody.

xperia aquaNurkowanie na ekranie

W swoich doświadczeniach z telefonem możemy pójść o krok dalej i zabrać go na basen. Tu telefon nie tylko zniesie próbę ochlapania wodą na brzegu, ale nie powinno mu się nic stać także po zanurkowaniu w wodzie. Kto z nas nie chciałby mieć pamiątki z dna akwenu? Pamiętajmy tylko, żeby zdjęcia robić w zanurzeniu nie głębszym niż 1,5 metra i nie dłużej niż 30 minut, na tyle pozwala nam gwarancja producenta.

xperia zdjęcia pod wodą

Clip do deszczowej piosenki

Nawet jeśli czeka nas ulewne lato, nie załamujmy rąk. Telefon Xperia Aqua możemy bez obaw zabrać na spacer i nagrać filmik do deszczowej piosenki.

 

Mokre wpadkizalany telefon

Przygody z wodą czekają na nas nie tylko na wakacjach albo wyjazdach nad morze czy jezioro, możemy je mieć także w domu. Nie trudno wyobrazić sobie sytuacje, w których nasz telefon może mieć kontakt z woda lub wilgocią. Ten, komu telefon o mało nie wypadł z ręki podczas rozmowy w wannie albo z kieszeni właśnie pranej koszuli, wie jak łatwo go zamoczyć. Może się też zdarzyć, że niechcący wylejemy na niego szklankę wody albo innego napoju. Na szczęście Xperia Aqua jest przygotowana na takie mokre wpadki.

 

Źródło obrazka: http://www.sonymobile.com/pl/products/phones/

By Marta

Dodaj komentarz