hipsterzy z brodami

 Czy miłość do flanelowych koszul i lekko podkręconych wąsów da się jakoś wytłumaczyć? Ci, którzy uważają Hipsterów za osoby niezwykle oryginalne i wyróżniające się w tłumie mogą być zdziwieni ostatnią rewelacją pewnego matematyka, który udowadnia że istnieje wzór na zachowania nonkomformistyczne.

Spodnie rurki i portfel na łańcuszku

Wzór Johnatana Touboula, bo o nim mowa, wygląda mniej więcej tak:

How to Be a Hipster, According to Math

Wynika z niego (podobno), że chęć do wyróżnienia się w tłumie pojawia się z regularną częstotliwością i, co zapewne zbulwersuje miłośników niekonwencjonalnego wyglądu, zachodzi jednocześnie u większej ilości osób.

W efekcie, myśląc, że jesteśmy oryginalni w swoim środowisku, możemy niestety okazać się pospolici w większej grupie osób. Inaczej rzecz ujmując, może na tle pracowników naszej firmy albo studentów na roku prezentujemy się dość niesamowicie, ale już na zjeździe w centrali firmy lub przy okazji większych uroczystości na uczelni, niekoniecznie.

 Rower i światopogląd

W większej grupie możemy natknąć się na więcej osób, które zdecydowały się włożyć wyciągnięty do kolan wełniany sweter i poruszać się rowerem zamiast wsiadać do auta czy innego środka transportu publicznego, ponieważ doszły do podobnych wniosków i wyborów w tym samym czasie co my, choć przebywały w innym niż nasze środowisku.

Problem z identycznymi wyborami jest taki, że nie mamy szansy przewidzieć, co myślą inni chcący się wyróżnić. Jedynym ratunkiem dla własnej oryginalności są nieustanne zmiany. Bo chcąc się wyróżnić z tłumu, w końcu będziemy musieli się wyróżnić z tłumu hipsterów, co może z kolei wkrótce oznaczać konieczność wyróżnienia się z kolejnego tłumu oryginałów …. i tak dalej i tak dalej.

Nie odbierajmy jednak Hipsterom oryginalności, w końcu nie o wygląd tu idzie, a o światopogląd, a tego ostatniego nie da się tak po prostu skopiować i ujednolicić.

 inspirowane artykułem Kayleen Schaeferna Yahoo.com/style

źródło obrazka: 3.bp.blogspot.com

By Marta

Dodaj komentarz